Szkolimy z Instytutem Teatralnym!


Miło nam poinformować, iż nasza instruktorka, pani Karolina Gołębiewska została zaproszona przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie do współtworzenia programu szkoleniowego. Odbyło się ono w dniach 12-13 kwietnia 2018 roku w Łodzi. 

Po wyjątkowo udanej realizacji wizyty spektaklu “Pippi Pończoszanka” w Choroszczy (czerwiec 2017) nasz ośrodek zapisał się bardzo pozytywnie w pamięci Instytutu Teatralnego. Już w lutym pracowniczki warszawskiej instytucji zaproponowały naszej instruktorce, pani Karolinie Gołębiewskiej, która koordynowała projekt w Choroszczy, by wraz z Magdaleną Wysocką z Gminnego Ośrodka Kultury w Turośni Kościelnej przygotowały i poprowadziły część szkolenia.

Szkolenie odbyło się w Łodzi w dniach 12-13 kwietnia 2018 i dotyczyło praktycznego podejścia do realizacji projektu. Podlasianki poprowadziły punkt programu pod nazwą „Pozwólcie dziecku żyć po sąsiedzku”, czyli o tym co narobiła Pippi w Choroszczy i Turośni Kościelnej. Pani Karolina mówiła o tym, jak zostało zorganizowane wydarzenie, jak przebiegało, o nielicznych trudnościach, jakie napotkała i o wielkiej radości, jaką wywołał spektakl. Prezentowane były fotografie z wizyty namiotu w Choroszczy i film z relacją z warsztatów. Prelekcja została przyjęta z wielkim entuzjazmem gości i organizatorów spotkania – Instytut Teatralnego w Warszawie. Szkolenie miało miejsce w Teatrze Pinokio w Łodzi.

Zaproszenie do współprowadzenia szkolenia jest dla naszej instytucji wielkim wyróżnieniem. Bardzo cieszymy się, iż nasza praca zostaje dostrzeżona i wyróżniona na arenie ogólnopolskiej, stajemy się wzorem dla innych. To kolejny dowód na to, że kadra Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy prezentuje niezwykle wysoki poziom i profesjonalizm!

Bez tytułu

IMG_20180413_144426

206 odsłon