Orlik


orlik-zdjecie


Zapraszamy do korzystania z obiektu sportowego orlik! W skład orlika wchodzą: boisko do piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki a w okresie zimowym lodowisko.

Rezerwacja: w biurze obiektu u osoby obsługującej orlik oraz pod nr tel.: 725 357 788, a także e-mailowo: sport@choroszcz.pl

Uwaga! W związku z dużym zainteresowaniem grą na boisku piłkarskim Orlika od kwietnia 2018 roku mogą z niego korzystać grupy zorganizowane wyłącznie z Gminy Choroszcz. Pierwszeństwo w wyborze terminów ma klub Narew Choroszcz, następnie stowarzyszenia piłkarskie z naszej gminy i drużyny piłkarskie LZS. Codziennie będą trzy 1,5 godzinne wejścia: 16:15 – 17:45, 17:45 – 19:15 i 19:15 – 20:45. Na orliku nie można grać w korkach, tylko specjalnych „turfach” lub butach halowych. Harmonogram rezerwacji znajduje się w biurze na orliku.


REGULAMIN KORZYSTANIA Z OBIEKTU ORLIK

to jest: lodowiska „Biały Orlik”, boiska uniwersalnego i boiska do piłki nożnej „Moje Boisko – Orlik 2012” wraz z pomieszczeniami zaplecza sanitarno-szatniowego

§ 1. 

Obiekt składa się z: lodowiska, boiska uniwersalnego i boiska do piłki nożnej wraz z pomieszczeniami zaplecza sanitarno – szatniowego i stanowi własność Gminy Choroszcz.

§ 2. 

Obiekt przeznaczony jest do:

  1. gry w piłkę nożną,
  2. gry w inne gry zespołowe,
  3. jazdy na łyżwach sezonowo, w czasie ustawienia lodowiska
  4. przeprowadzania innych zajęć sportowo – rekreacyjnych osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży pod nadzorem dorosłych opiekunów,
  5. przeprowadzania zawodów sportowo – rekreacyjnych i imprez kulturalnych organizowanych przez Urząd Miejski, Miejsko – Gminne Centrum Kultury w Choroszczy oraz stowarzyszenia i zakłady pracy.

 

§ 3. 

Obiektem zarządza Urząd Miejski w Choroszczy, zwany dalej „Zarządzającym”

§ 4. 

Bieżącym przygotowaniem i pielęgnacją Obiektu zajmuje się Zarządzający lub jednostki organizacyjne użytkujące Obiekt na podstawie umowy cywilnoprawnej, bądź porozumienia.

§ 5. 

Obiekt może być użyczony jednostkom organizacyjnym Gminy bądź oddany w trwały zarząd. Jednostki organizacyjne, którym przekazano w trwały zarząd lub użyczono Obiekt, mają obowiązek stosowania się do regulaminu korzystania z Obiektu.

§ 6. 

Przed wstępem na obiekt każdy uczestnik jest zobowiązany do zapoznania się z niniejszym Regulaminem i korzystania z obiektu i sprzętu zgodnie z przeznaczeniem.

§ 7. 

1. Obiekt ma charakter ogólnodostępny, jest czynny 7 dni w tygodniu, w ustalonych godzinach.

2. Wstęp na boisko uniwersalne i boisko do piłki nożnej „Moje Boisko – Orlik 2012” jest nieodpłatny.

3. Korzystanie z lodowiska Biały Orlik jest odpłatne.

§ 8. 

Z obiektu można korzystać po uprzednim dokonaniu rezerwacji u pracownika obsługującego Obiekt Orlik, w godzinach pracy tego pracownika, nie później niż na 3 dni przed planowanym terminem rozgrywek.

§ 9. 

 U osoby tej zgłasza się wszelkie ewentualne uszkodzenia urządzeń wchodzących w skład wyposażenia Obiektu, ujawnione po poprzednich użytkownikach obiektu.

§ 10. 

Pierwszeństwo w korzystaniu z Obiektu mają placówki oświatowe na zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, w pozostałych przypadkach decyduje kolejność zgłoszeń.

§ 11. 

 Grupy zorganizowane mogą dokonywać rezerwacji po uzgodnieniu warunków z właściwym pracownikiem obsługującym Obiekt.

§ 12. 

Osoby dokonujące rezerwacji obiektu zobowiązane są do punktualnego rozpoczęcia i zakończenia gry, zgodnie z dokonaną rezerwacją. Opóźnienie czasu rozpoczęcia gry z winy rezerwujących obiekt, nie uprawnia ich do przedłużenia czasu pobytu na obiekcie poza godzinami dokonanej rezerwacji. W przypadku zaistnienia przyczyn zewnętrznych, niezależnych od rezerwującego dopuszcza się półgodzinne opóźnienie.

§ 13. 

Urząd Miejski zastrzega sobie prawo zamknięcia obiektu w każdej sytuacji, w której warunki atmosferyczne lub techniczne uniemożliwiają korzystanie z obiektu, lub stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników.

§ 14. 

W przypadku organizowania imprez sportowych, a także w innych uzasadnionych koniecznością przypadkach, Urząd Miejski zastrzega sobie prawo do zmiany godzin korzystania z obiektu.

§ 15. 

Wstęp na teren obiektu jest równoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu i zobowiązaniem do jego przestrzegania oraz wykonywania poleceń obsługi obiektu.

§ 16. 

Podczas przerw na konserwację boiska o nawierzchni poliuretanowej wszyscy użytkownicy są zobowiązani opuścić boisko, podobnie w przypadku boiska o nawierzchni z trawy sztucznej i tafli lodowiska.

§ 17. 

Ze względu na charakter i usytuowanie lodowiska w obrębie boiska uniwersalnego, przepisy dotyczące lodowiska mają zastosowanie w okresie funkcjonowania lodowiska.

§ 18. 

Ze względów bezpieczeństwa na tafli lodowiska może przebywać jednocześnie do 50 osób. Ograniczenie nie dotyczy boiska uniwersalnego i boiska do piłki nożnej.

§ 19.

1. Na tafli lodowiska mogą przebywać osoby posiadające buty z łyżwami, zaś na boiskach – uniwersalnym i do piłki nożnej – osoby posiadające strój sportowy i buty sportowe, w tym w szczególności typu AG (Artificial Ground), TF (Turf Trainers- turfy) czy z płaską podeszwą typu halówki, jednak z wyłączeniem butów sportowych typu FG (Firm Ground- lanki), FG/MG (Firm Ground / Multi Ground- podeszwa hybrydowa), SG (Soft Ground), FG/AG (Firm Ground/Artificial Ground- podeszwa hybrydowa) oraz MG (Multi Ground).

2. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo korzystania z Obiektu oraz aktualne warunki pogodowe, ostateczną decyzję w zakresie dopuszczalności używania danego rodzaju obuwia, podejmuje obsługa Obiektu.

§ 20. 

Osoby korzystające z lodowiska zobowiązane są do zachowania szczególnej ostrożności podczas jazdy, która winna odbywać się w jednym kierunku – przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Zmiana kierunku jazdy następuje tylko na sygnał podany przez obsługę lodowiska. Zabrania się przejeżdżania przez centralny punkt lodowiska.

§ 21. 

Dzieci do lat 10 mogą korzystać z obiektu tylko pod opieką osób dorosłych będących w odpowiednim stroju i butach, o których mowa w § 19 niniejszego Regulaminu, zaś uczniowie przebywający na obiekcie w ramach prowadzonych zajęć szkolnych mogą korzystać z obiektu tylko pod opieką nauczycieli.

§ 22. 

Osobom korzystającym z obiektu zabrania się:

  • rzucania śniegiem, i innymi przedmiotami,
  • wnoszenia i spożywania napojów i pożywienia na obiekt,
  • niszczenia sprzętu i urządzeń znajdujących się w obrębie obiektu,
  • wprowadzania i jazdy rowerami, motorowerami, pojazdami samochodowymi, wózkami dziecięcymi, na rolkach, deskorolce itp.,
  • sprzedawania towarów bez zezwolenia, rozdawania druków i ankiet oraz przeprowadzania zbiórek na obiekcie,
  • pisania na urządzeniach, malowania lub oklejania,
  • wchodzenia na ogrodzenie obiektu i urządzenia sportowe do tego nie przeznaczone,
  • zaśmiecania obiektu,
  • zakłócania porządku i używania słów wulgarnych,
  • rozniecania ognia, zapalania fajerwerków i rac,
  • przebywania i wstępu na teren obiektu bez zgody pracownika obsługującego Obiekt Orlik,
  • używania łyżew do jazdy szybkiej, kijów, krążków hokejowych i innych przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla uczestników korzystających z obiektu, w tym z lodowiska (dopuszcza się odstępstwa po uzyskaniu pisemnej zgody Zarządzającego),
  • siadania na bandach otaczających lodowisko,
  • jazdy na łyżwach z dziećmi na rękach,
  • niszczenia urządzeń sportowych i tafli lodowiska,
  • stwarzania sytuacji niebezpiecznych dla użytkowników lodowiska, jazdy pod prąd, urządzania wyścigów, niebezpiecznych zabaw,
  • chodzenia w butach na łyżwach poza taflą lodowiska, w szczególności w miejscach niewyłożonych gumowymi wykładzinami.

§ 23. 

Na terenie obiektu obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych, przebywania osób w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innych środków odurzających.

§ 24. 

Wszelkie zauważone uszkodzenia lub zagrożenia należy bezzwłocznie zgłaszać obsłudze obiektu.

§ 25. 

Widzowie mogą przebywać tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

§ 26. 

W celu uzyskania pierwszej pomocy medycznej należy zgłosić się do pracownika obsługi lodowiska lub dzwonić na telefony alarmowe: ogólny 112; Policja 997; Pogotowie Ratunkowe 999, Straż Pożarna 998.

§ 27. 

Osoby korzystające z obiektu, w tym w szczególności z lodowiska, ponoszą ryzyko związane z amatorskim uprawianiem sportu, w tym łyżwiarstwa.

§ 28. 

Skargi i uwagi dotyczące funkcjonowania obiektu można składać pisemnie w siedzibie Zarządzającego.