
Zapraszamy do korzystania z obiektu sportowego orlik! W skład orlika wchodzą: boisko do piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki a w okresie zimowym lodowisko.
Rezerwacja: w biurze obiektu u osoby obsługującej orlik oraz pod nr tel.: 725 357 788, a także e-mailowo: sport@choroszcz.pl.
Uwaga! W związku z dużym zainteresowaniem grą na boisku piłkarskim Orlika od kwietnia 2018 roku mogą z niego korzystać grupy zorganizowane wyłącznie z Gminy Choroszcz. Pierwszeństwo w wyborze terminów ma klub Narew Choroszcz, następnie stowarzyszenia piłkarskie z naszej gminy i drużyny piłkarskie LZS. Codziennie będą trzy 1,5 godzinne wejścia: 16:15 – 17:45, 17:45 – 19:15 i 19:15 – 20:45. Na orliku nie można grać w korkach, tylko specjalnych „turfach” lub butach halowych. Harmonogram rezerwacji znajduje się w biurze na orliku.
REGULAMIN KORZYSTANIA Z OBIEKTU ORLIK
to jest: lodowiska „Biały Orlik”, boiska uniwersalnego i boiska do piłki nożnej „Moje Boisko – Orlik 2012” wraz z pomieszczeniami zaplecza sanitarno-szatniowego
§ 1.
Obiekt składa się z: lodowiska, boiska uniwersalnego i boiska do piłki nożnej wraz z pomieszczeniami zaplecza sanitarno – szatniowego i stanowi własność Gminy Choroszcz.
§ 2.
Obiekt przeznaczony jest do:
- gry w piłkę nożną,
- gry w inne gry zespołowe,
- jazdy na łyżwach sezonowo, w czasie ustawienia lodowiska
- przeprowadzania innych zajęć sportowo – rekreacyjnych osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży pod nadzorem dorosłych opiekunów,
- przeprowadzania zawodów sportowo – rekreacyjnych i imprez kulturalnych organizowanych przez Urząd Miejski, Miejsko – Gminne Centrum Kultury w Choroszczy oraz stowarzyszenia i zakłady pracy.
§ 3.
Obiektem zarządza Urząd Miejski w Choroszczy, zwany dalej „Zarządzającym”
§ 4.
Bieżącym przygotowaniem i pielęgnacją Obiektu zajmuje się Zarządzający lub jednostki organizacyjne użytkujące Obiekt na podstawie umowy cywilnoprawnej, bądź porozumienia.
§ 5.
Obiekt może być użyczony jednostkom organizacyjnym Gminy bądź oddany w trwały zarząd. Jednostki organizacyjne, którym przekazano w trwały zarząd lub użyczono Obiekt, mają obowiązek stosowania się do regulaminu korzystania z Obiektu.
§ 6.
Przed wstępem na obiekt każdy uczestnik jest zobowiązany do zapoznania się z niniejszym Regulaminem i korzystania z obiektu i sprzętu zgodnie z przeznaczeniem.
§ 7.
1. Obiekt ma charakter ogólnodostępny, jest czynny 7 dni w tygodniu, w ustalonych godzinach.
2. Wstęp na boisko uniwersalne i boisko do piłki nożnej „Moje Boisko – Orlik 2012” jest nieodpłatny.
3. Korzystanie z lodowiska Biały Orlik jest odpłatne.
§ 8.
Z obiektu można korzystać po uprzednim dokonaniu rezerwacji u pracownika obsługującego Obiekt Orlik, w godzinach pracy tego pracownika, nie później niż na 3 dni przed planowanym terminem rozgrywek.
§ 9.
U osoby tej zgłasza się wszelkie ewentualne uszkodzenia urządzeń wchodzących w skład wyposażenia Obiektu, ujawnione po poprzednich użytkownikach obiektu.
§ 10.
Pierwszeństwo w korzystaniu z Obiektu mają placówki oświatowe na zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, w pozostałych przypadkach decyduje kolejność zgłoszeń.
§ 11.
Grupy zorganizowane mogą dokonywać rezerwacji po uzgodnieniu warunków z właściwym pracownikiem obsługującym Obiekt.
§ 12.
Osoby dokonujące rezerwacji obiektu zobowiązane są do punktualnego rozpoczęcia i zakończenia gry, zgodnie z dokonaną rezerwacją. Opóźnienie czasu rozpoczęcia gry z winy rezerwujących obiekt, nie uprawnia ich do przedłużenia czasu pobytu na obiekcie poza godzinami dokonanej rezerwacji. W przypadku zaistnienia przyczyn zewnętrznych, niezależnych od rezerwującego dopuszcza się półgodzinne opóźnienie.
§ 13.
Urząd Miejski zastrzega sobie prawo zamknięcia obiektu w każdej sytuacji, w której warunki atmosferyczne lub techniczne uniemożliwiają korzystanie z obiektu, lub stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników.
§ 14.
W przypadku organizowania imprez sportowych, a także w innych uzasadnionych koniecznością przypadkach, Urząd Miejski zastrzega sobie prawo do zmiany godzin korzystania z obiektu.
§ 15.
Wstęp na teren obiektu jest równoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu i zobowiązaniem do jego przestrzegania oraz wykonywania poleceń obsługi obiektu.
§ 16.
Podczas przerw na konserwację boiska o nawierzchni poliuretanowej wszyscy użytkownicy są zobowiązani opuścić boisko, podobnie w przypadku boiska o nawierzchni z trawy sztucznej i tafli lodowiska.
§ 17.
Ze względu na charakter i usytuowanie lodowiska w obrębie boiska uniwersalnego, przepisy dotyczące lodowiska mają zastosowanie w okresie funkcjonowania lodowiska.
§ 18.
Ze względów bezpieczeństwa na tafli lodowiska może przebywać jednocześnie do 50 osób. Ograniczenie nie dotyczy boiska uniwersalnego i boiska do piłki nożnej.
§ 19.
1. Na tafli lodowiska mogą przebywać osoby posiadające buty z łyżwami, zaś na boiskach – uniwersalnym i do piłki nożnej – osoby posiadające strój sportowy i buty sportowe, w tym w szczególności typu AG (Artificial Ground), TF (Turf Trainers- turfy) czy z płaską podeszwą typu halówki, jednak z wyłączeniem butów sportowych typu FG (Firm Ground- lanki), FG/MG (Firm Ground / Multi Ground- podeszwa hybrydowa), SG (Soft Ground), FG/AG (Firm Ground/Artificial Ground- podeszwa hybrydowa) oraz MG (Multi Ground).
2. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo korzystania z Obiektu oraz aktualne warunki pogodowe, ostateczną decyzję w zakresie dopuszczalności używania danego rodzaju obuwia, podejmuje obsługa Obiektu.
§ 20.
Osoby korzystające z lodowiska zobowiązane są do zachowania szczególnej ostrożności podczas jazdy, która winna odbywać się w jednym kierunku – przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Zmiana kierunku jazdy następuje tylko na sygnał podany przez obsługę lodowiska. Zabrania się przejeżdżania przez centralny punkt lodowiska.
§ 21.
Dzieci do lat 10 mogą korzystać z obiektu tylko pod opieką osób dorosłych będących w odpowiednim stroju i butach, o których mowa w § 19 niniejszego Regulaminu, zaś uczniowie przebywający na obiekcie w ramach prowadzonych zajęć szkolnych mogą korzystać z obiektu tylko pod opieką nauczycieli.
§ 22.
Osobom korzystającym z obiektu zabrania się:
- rzucania śniegiem, i innymi przedmiotami,
- wnoszenia i spożywania napojów i pożywienia na obiekt,
- niszczenia sprzętu i urządzeń znajdujących się w obrębie obiektu,
- wprowadzania i jazdy rowerami, motorowerami, pojazdami samochodowymi, wózkami dziecięcymi, na rolkach, deskorolce itp.,
- sprzedawania towarów bez zezwolenia, rozdawania druków i ankiet oraz przeprowadzania zbiórek na obiekcie,
- pisania na urządzeniach, malowania lub oklejania,
- wchodzenia na ogrodzenie obiektu i urządzenia sportowe do tego nie przeznaczone,
- zaśmiecania obiektu,
- zakłócania porządku i używania słów wulgarnych,
- rozniecania ognia, zapalania fajerwerków i rac,
- przebywania i wstępu na teren obiektu bez zgody pracownika obsługującego Obiekt Orlik,
- używania łyżew do jazdy szybkiej, kijów, krążków hokejowych i innych przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla uczestników korzystających z obiektu, w tym z lodowiska (dopuszcza się odstępstwa po uzyskaniu pisemnej zgody Zarządzającego),
- siadania na bandach otaczających lodowisko,
- jazdy na łyżwach z dziećmi na rękach,
- niszczenia urządzeń sportowych i tafli lodowiska,
- stwarzania sytuacji niebezpiecznych dla użytkowników lodowiska, jazdy pod prąd, urządzania wyścigów, niebezpiecznych zabaw,
- chodzenia w butach na łyżwach poza taflą lodowiska, w szczególności w miejscach niewyłożonych gumowymi wykładzinami.
§ 23.
Na terenie obiektu obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych, przebywania osób w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innych środków odurzających.
§ 24.
Wszelkie zauważone uszkodzenia lub zagrożenia należy bezzwłocznie zgłaszać obsłudze obiektu.
§ 25.
Widzowie mogą przebywać tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
§ 26.
W celu uzyskania pierwszej pomocy medycznej należy zgłosić się do pracownika obsługi lodowiska lub dzwonić na telefony alarmowe: ogólny 112; Policja 997; Pogotowie Ratunkowe 999, Straż Pożarna 998.
§ 27.
Osoby korzystające z obiektu, w tym w szczególności z lodowiska, ponoszą ryzyko związane z amatorskim uprawianiem sportu, w tym łyżwiarstwa.
§ 28.
Skargi i uwagi dotyczące funkcjonowania obiektu można składać pisemnie w siedzibie Zarządzającego.
