VIII Marsz z Flagą i Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Religijnej


Po raz ósmy świętować będziemy w Choroszczy Dzień Flagi Rzeczypospolitej w formie „Marszu z flagą”. Przemarsz odbędzie się 2 maja i rozpocznie się o godz. 17.00. Wystartujemy z Placu przed Centrum Kultury i skierujemy się w kierunku kościoła, gdzie o godz. 18.00 odprawiona zostanie uroczysta msza święta za ojczyznę.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pokojowym, uroczystym przemarszu z flagą – bez barier, bez względu na różnicujące nas poglądy. Niech udział w Marszu będzie radosnym i szczerym wyrazem naszego patriotyzmu. Prosimy o zabranie ze sobą flag.
Bezpośrednio po nabożeństwie zapraszamy na X Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej i Religijnej. W murach choroskiego kościoła wysłuchamy koncertu znakomitych artystów: Małgorzaty Trojanowskiej (sopran), Przemysława Kummera (bas) i Sylwestra Trojanowskiego (fortepian/organy). Zaprezentują oni repertuar sakralny i patriotyczny.
Koncert przeplatany będzie recytacją utworów patriotycznych w wykonaniu laureatów ósmej edycji konkursu „Słowo o Polsce. Niepodległa 2018”.
Organizatorami wydarzenia są Burmistrz Choroszczy, M-GCKiS, Pamięć i Tożsamość Skała oraz Parafia Rzymskokatolicka w Choroszczy.

 

Program:

17:00 Marsz z flagą (początek przed Centrum Kultury i Sportu

18:00 Msza za Ojczyznę (Kościół Parafialny pw. św Jana Chrzcic iela i św. Szczepana Męczennika)

ok 18:45 X Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej i Religijnej. (bezpośrednio po mszy)

wystąpią:

Małgorzata Trojanowska – sopran

Przemysław Kummer – bas

Sylwester Trojanowski – fortepian/organy

Laureaci konkursu “Słowo o Polsce”

 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku, obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja i 3 maja.

„15 października 2003 roku do marszałka sejmu wpłynął poselski projekt (autorstwa posła Edwarda Płonka) zmiany ustawy o godle, barwach i hymnie RP ustanawiający m. in. Dzień Flagi RP. Wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy – chodziło o dzień w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi, oraz podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii.”

 

Zachęcamy do zabrania flag.

 

Przed przybyciem zapoznaj się z regulaminem: REGULAMIN MARSZU

logo 25 lat mgckisChoroszcz herb + logo CMYKlogo lewe parafiilogo_elipsa_nowe

206 odsłon