Rusza projekt start po zdrowie na BIS!


Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają seniorów z naszej gminy do korzystania z bezpłatnych zajęć rekreacyjno-sportowych w ramach projektu „Start po zdrowie na bis”, które ruszą już w czerwcu.

Projekt ma na celu aktywizację seniorów z naszej gminy, przeciwdziałanie ich wykluczeniu, likwidację barier w dostępie do sportu, szczególnie w środowisku wiejskim oraz zwiększanie świadomości na temat polityki zdrowotnej i programów rehabilitacyjnych. Zorganizowane i regularne spotkania sportowe  to znakomity sposób, aby zachęcić osoby starsze do wyjścia z domu i wdrożenia do swojego życia ruchu. Dzięki wykwalifikowanym instruktorom można mieć pewność, że będzie to ruch dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości. 

Dzięki dotacji pozyskanej w ramach zadania pn. „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów” z budżetu Województwa Podlaskiego w czerwcu, a po przerwie wakacyjnej od września do listopada zostaną zorganizowane: otwarte wykłady z ekspertem z zakresu rehabilitacji, integracyjne spacery nordic walking, zajęcia zdrowy kręgosłup, wyjazdy na basen czy zajęcia relaksacyjne.

Program zajęć w czerwcu:

  • wtorki, godz. 9:00, aula M-GCKiS – zajęcia zdrowy kręgosłup
  • piątki, godz.13:30, park przy Muzeum Wnętrz Pałacowych – integracyjne spacery nordic walking
  • 06.24 r., godz. 12:00, aula M-GCKiS – spotkanie z ekspertem z fizjoterapii i rehabilitacji w formie wykładu otwartego

Zapisy na proponowane w ramach realizacji projektu działania będą odbywały się za pośrednictwem pracowników M-GCKiS, pod numerem telefonu: 85 719 14 31 lub 725 357 788.

Kierując się zasadą, iż uprawianie sportu nie jest i nie powinno być jedynie domeną ludzi młodych, a aktywność fizyczna w każdym wieku jest nieodzownym elementem profilaktyki zdrowotnej, zapraszamy wszystkich seniorów do uczestnictwa w projekcie!

217 odsłon