„Niech żyje dzieciństwo!” czyli Dzień Dziecka w Choroszczy


Tańce, występy, zabawy z animatorami, a także bańki mydlane, bajkowa kolejka i mobilna biblioteka – to tylko część atrakcji, które będą czekały na najmłodszych mieszkańców gminy Choroszcz z okazji Dnia Dziecka.

Burmistrz Choroszczy, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana w Choroszczy serdecznie zapraszają na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca (niedziela) na Błoniach Jana Pawła II.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00. Organizatorzy zachęcają dzieci i młodzież do skorzystania z licznych przygotowanych atrakcji. Oprócz tych wcześniej wspomnianych, na uczestników czekać będą również występy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy, a strażacy z OSP w Choroszczy zaprezentują swój sprzęt i oddadzą się wspólnej zabawie razem z dziećmi.
Nie zabraknie również kreatywnych warsztatów organizowanych przez M-GCKiS. Nowością tegorocznego festynu będzie mobilna biblioteka. W namiocie promocyjnym będzie można zapisać się do biblioteki, a najmłodsi czytelnicy w wieku od 3 do 6 lat otrzymają wyprawkę czytelniczą w ramach akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”, może to właśnie Dzień Dziecka stanie się idealną okazją do rozpoczęcia przygody z czytaniem?

Dzień Dziecka w Choroszczy to wyjątkowa okazja, aby celebrować dzieciństwo i spędzić tę magiczną niedzielę z szerokim uśmiechem na twarzy i wśród okrzyków radości.

188 odsłon