Mamy w Centrum – fotorelacja


Kulturalny weekend z okazji Dnia Matki w Centrum Kultury za nami. Nie zabrakło spotkań z rękodziełem i kobiecej mocy ukrytej w muzyce, a hasło MAMY W CENTRUM zdecydowanie znalazło swoje odzwierciedlenie w twórczych działaniach.

W sobotę 25 maja, odbyły się dwa spotkania warsztatowe z twórczyniami i pasjonatkami rękodzieła. Warsztaty były okazją, by spędzić czas w przyjemnej atmosferze, obudzić kreatywność i stworzyć niepowtarzalny prezent na Dzień Matki. Agnieszka Jakubicz wspólnie z uczestniczkami warsztatu za pomocą igły i kolorowej nici nadała starym rzeczom nowy efekt „wow!”. Po południu, odbyła się zaś prezentacja wystawy „Makatki do starej i nowej chatki” oraz warsztaty tworzenia makatek. Pod okiem Aliny Dębowskiej-Jankiewicz uczestnicy nauczyli się przygotowywać materiał, kopiować wzór i oczywiście finalnie tworzyć własną, unikatową makatkę. Tego dnia w naszej bibliotece królowała literatura kobieca, a nade wszystko poruszająca tematy: rodzicielstwa, macierzyństwa i kobiecości.

Zwieńczeniem weekendu „Mamy w Centrum”, w sam Dzień Matki – był niedzielny koncert duetu Respiro Duo pod tytułem „Muzyczne oblicza kobiety”. Monika Sasinowska, artystka Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej, oraz pianistka Agata Gabryjel, zaprezentowały najpiękniejsze arie operetkowe inspirowane postaciami kobiecymi. Publiczność mogła zanurzyć się w świecie magicznych dźwięków i kobiecych emocji. Nie zabrakło gromkich braw, okrzyków radości i oczywiście BISU.

Dziękujemy za obecność podczas tych dwóch dni wypełnionych kobiecą aurą, czułymi słowami i doświadczaniem kultury w różny sposób.

188 odsłon