Przedstawiciele M-GCKiS na Niekongresie Kultury


20180409_164608

W dniach 9-11 kwietnia br. w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu odbył się III Niekongres Kultury. Jest to najważnijsze w Polsce spotkanie osób zajmujących się animacją kulturalną, edukacją i organizacją wydarzeń. Podczas spotkania uczestnicy wymieniają się doświadczeniami i szkolą, by w swoich miejscach działania wcielać jak najlepsze praktyki. Warto wspomnieć, że udział przedstawicieli Centrum Kultury i Sportu w tym wydarzeniu jest nie lada wyróżnieniem. W Niekongresie, który odbywa się co 2 lata, udział bierze zawsze tylko około 300 osób. To zaszczyt, że mogliśmy się szkolić, czerpać wiedzę i wymieniać doświadczeniami w tak elitarnym gronie.

W trakcie głównych dyskusji poruszano problemy związane ze współpracą samorządów z instytucjami kultury oraz animatorami. Miło nam było, gdy przekonaliśmy się, że w tej kwestii Choroszcz wypada bardzo pozytywnie na tle innych miast. W trakcie Niekongresu podpisano „Samorządową Kartę Dla Kultury” – intencyjny dokument, który ma na celu polepszenie współpracy między środowiskiem animatorów i samorządów. Jest to zbiór dobrych praktyk, którymi samorządy powinny się kierować.

Oprócz rozmów i dyskusji odbywały się też liczne szkolenia i warsztaty. Ponadto uczestnicy Niekongresu mogli wziąć udział w nowatorskich przedsięwzięciach kulturalnych, które zorganizowało Centrum Kultury Zamek. Z Niekongresu przywieźliśmy sporo pomysłów (które już wcielamy w życie) oraz kontaktów mogących ulepszyć naszą ofertę. Zmieniamy się dla mieszkańców. Hasło Niekongresu brzmiało „Siła współpracy!”. My na tę współpracę z mieszkańcami jesteśmy otwarci. Razem możemy więcej. Zapraszamy do Centrum Kultury.20180409_182800 DSC_0111 20180409_161128 20180409_083050

140 odsłon