Wystawa fotograficzna “Cztery pory roku” od 1 XII 2016


Wystawa pt. “Cztery pory roku” autorstwa Marka Sokoła niebawem zagości w Galerii M-GCKiS w Choroszczy. Będziemy mogli oglądać ją od 1 grudnia 2016 roku. Tego dnia zapraszamy na wernisaż, który rozpocznie się o godz. 19:00.

Marek Sokół to rodowity Choroszczanin, fotograf. Tą dziedziną sztuki zajmuje się amatorsko od 2012 roku. Najchętniej fotografuje przyrodę, ale w swoim dorobku ma również ciekawe zdjęcia reportażowe. W jego pracach przewija się tematyka związana z gminą Choroszcz – miejscem doskonale Autorowi znanym, a jednocześnie, dzięki fotografiom, odkrywanym na nowo.

1 grudnia 2016 roku o godz. 19:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbędzie się wernisaż wystawy Cztery pory roku. Prezentuje ona okolice zabytkowej, letniej rezydencji Jana Klemensa Branickiego w Choroszczy, ukazując ulotne piękno otaczającej go przyrody.

Fotografie, które zobaczymy podczas wystawy, przedstawiają okolice Parku Pałacowego w Choroszczy. Ukazują przyrodę zmieniających się pór roku: eterycznej wiosny, gorącego lata, delikatnej, melancholijnej jesieni i malowniczej zimy. W większości zostały wykonane w 2015 i 2016 roku.

Wernisaż to okazja do spotkania się z Autorem fotografii. Wspólnie, w miłej atmosferze, obejrzymy prezentowane prace. Zapraszamy do udziału w wernisażu i odwiedzania wystawy, która potrwa do 16 grudnia 2016 roku.

140 odsłon