Wernisaż wystawy, która zagościła w murach M-GCKiS na nieco ponad miesiąc, odbył się w wyjątkowy dzień – 8 marca, w Dzień Kobiet. Hol wystawienniczy od tej pory wypełnił się obrazami i rzeźbami, a to wszystko pod hasłem „Anioły”.
Wystawę otworzyła zastępca dyrekcji – Katarzyna Magdziak, witając tłumnie przybyłych gości, a po niej głos zabrali sami artyści – Katarzyna Krauze-Romejko oraz Dionizy Purta. Wszyscy obecni na wernisażu otrzymali dedykowany wystawie katalog.
O artystach:
Katarzyna Krauze-Romejko – ma kilka pasji, z których najważniejszą jest malowanie – jest ono formą relaksu, sposobem na wyrażenie siebie. Malując, artystka przenosi się w inny świat. Tematem przewodnim w jej twórczości są anioły oraz bajkowe miasteczka, zwierzęta, a czasem kwiaty. Dla szerszej publiczności zadebiutowała w 2017 roku, biorąc udział w Biennale Malarstwa Bielska Jesień, gdzie została laureatką nagrody internautów. Rok później uczestniczyła w festiwalu Art Naif w Katowicach oraz Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego, gdzie zdobyła nagrodę w kategorii twórców samorodnych. Jej obrazy zdobyły też wyróżnienie w Konkursie Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza „Kosmiczne wizje – odkrycia, konstelacje, planety…”.
Dionizy Purta – artysta rzeźbi świątki, anioły inspirowane barokiem, postacie dawnych mieszkańców wsi oraz ptaki o fantazyjnych, symbolicznych kształtach. Prace powstają z połączenia pozornie przypadkowych elementów – fragmentów deseczek, gałęzi, korzeni, pilśni i podrzeźbianych detali, które po pomalowaniu dają niepowtarzalny efekt o szczerej, prostolinijnej wymowie. Dionizy Purta jest stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2020 roku został uhonorowany prestiżową Nagrodą im. Oskara Kolberga. Jego prace, klasyfikowane jako sztuka naiwna, są znane szerokiemu gronu odbiorców na terenie całej Polski oraz za granicą.
Serdecznie zachęcamy do odwiedzania wystawy – codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy M-GCKiS.