Marek Piekarczyk wystąpił w Choroszczy!


Spotkanie z Markiem Piekarczykiem i jego koncert okazały się strzałem w dziesiątkę – aula M-GCKiS w Choroszczy wypełniła się tłumem fanów wokalisty.

Artysta przyjechał do nas 7 marca na spotkanie w ramach swojego programu profilaktycznego „Zwierzenia kontestatora”. Taki tytuł nosi autobiograficzna książka Piekarczyka, napisana przez niego wraz z dziennikarzem Leszkiem Gnoińskim. Marek Piekarczyk z dużą swadą i humorem opowiadał w Choroszczy o swoim życiu – nie tylko jako rockmana, ale też prywatnej osoby. Mówił o tym, jak zaczęła się jego przygoda ze śpiewaniem, poruszył temat swoich relacji z kobietami, zdradzał kulisy pracy jako juror w programie „The Voice of Poland”. Choroska publiczność dowiedziała się też między innymi, że muzyk przyjaźni się ze swoją kozą Klementyną. Nie zabrakło też ważnych tematów: prowadzący spotkanie Dominik Sołowiej zapytał artystę o jego walkę z depresją, a z publiczności padło pytanie o współpracę Piekarczyka z osobami niepełnosprawnymi.

Po godzinnym spotkaniu Marek Piekarczyk wystąpił na scenie z akustycznym koncertem. W repertuarze oprócz utworów Piekarczyka i zespołu TSA znalazły się piosenki uznanych polskich artystów, takich jak Tadeusz Nalepa, Krzysztof Klenczon, Andrzej Zaucha, a także zespołu Niebiesko-Czarni czy odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza z grupy Chłopcy z Placu Broni. Piekarczykowi na scenie towarzyszyli jego zaprzyjaźnieni muzycy: Tadeusz Apryjas, grający na gitarze, oraz Jacek Borowiecki na cajonie.

Po koncercie publiczność nagrodziła trio owacjami na stojąco. 

Wydarzenia odbyło się dzięki wsparciu Gminy Choroszcz z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na terenie Gminy Choroszcz.

475 odsłon