Wielki koncert jubileuszowy Chóru Kameralnego w Choroszczy – już 25 stycznia


DSC00301 (800x366)

W styczniu 2015 roku Chór Kameralny działający przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy będzie świętował pięciolecie swojego istnienia. Z okazji tej okrągłej rocznicy, w niedzielę 25 stycznia o godzinie 19.00 w Muzeum Wnętrz Pałacowych przy ul. Pałacowej w Choroszczy odbędzie się uroczysty koncert, na którym chór zaprezentuje bardzo urozmaicony program muzyczny, obejmujący m.in. utwory sakralne, patriotyczne, ludowe i rozrywkowe. Wstęp wolny. Na koncert zapraszają Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy oraz Muzeum Wnętrz Pałacowych.

Chór Kameralny rozpoczął próby w styczniu 2010 roku. Chórzystom, którzy zabiegali o utworzenie chóru, utkwiły w pamięci słowa pana Romualda Ożlańskiego, ówczesnego dyrektora Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Choroszczy, który, zapowiadając pierwszy koncert chóru, powiedział, iż “powstał on z inicjatywy osób, które chciały aby jedynymi instrumentami były ich głosy”.

W przeciągu pięciu lat działalności chóru następowała pewna rotacja chórzystów, jednak osoby zabiegające o jego powstanie, śpiewają w nim do dziś. Pomimo, iż skład zespołu już od kilku lat jest stały, chórzyści wraz z dyrygentką stale zachęcają i czekają na nowych pasjonatów śpiewu chóralnego.

Dyrygentką chóru od początku jego działalności jest Małgorzata Olechno, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. W swojej pracy z chórem, oprócz pracy nad repertuarem, zwraca ona szczególną uwagę na naukę prawidłowej emisji głosu oraz techniki wokalnej.

W repertuarze chóru znajdują się wielogłosowe utwory sakralne i świeckie kompozytorów różnych epok, pieśni patriotyczne oraz kolędy. Występy chóru na stałe wpisały się w obchody uroczystości patriotycznych w Choroszczy. Zespół co roku występuje również z koncertami kolędowymi w kaplicy szpitalnej i w kościele parafialnym w Choroszczy.

OM, fot. AK/M-GCK

384 odsłon