Uczciliśmy Święto Niepodległości


Obecny czas w dobie wszystkich ograniczeń związanych z pandemią uniemożliwia huczne świętowania. Mimo to pamiętać o tym święcie należy zawsze, niezależnie od sytuacji panującej w kraju.

I tak w środę 11 listopada w Święto Niepodległości po mszy za ojczyznę, która odbyła się w parafialnym kościele doszło do spontanicznego złożenia kwiatów przy pomniku Obrońców Ojczyzny na Rynku 11 Listopada w Choroszczy. Kwiaty złożyli Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy Przemysław Waczyński oraz Józef Waczyński – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy i Grzegorz Krysiewicz – Prezes Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała.

Inną formą uczczenia pamięci było wywieszenie wielkiej biało-czerwonej flagi na budynku Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Jest to już tradycyjny punkt obchodów, który pojawia się co roku. Jak co roku w wigilię obchodów wzięliśmy udział w akcji „Światło Pamięci Niezwyciężonym”. Nasza delegacja wraz z członkami Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy wybrała się na lokalne mogiły poświęcone bohaterom czasów wojny. Celem akcji jest zapalenie znicza na każdym grobie żołnierza i odmówienie krótkiej modlitwy. Dzięki temu możemy pokazać, że Polacy pamiętają o tych, którzy zginęli walcząc o odzyskanie i utrzymanie Wolnej Niepodległej Rzeczpospolitej.  

Flaga dla uczczenia Niepodległości na budynku będzie wywieszona do końca tygodnia tj. 15.11.20 r.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i wideo.