Spotkania autorskie w ramach DNI OTWARTYCH BIBLIOTEKI


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpośrednich spotkaniach ze twórcami przeróżnych książek. Biblioteka M-GCKiS w Choroszczy w ramach DNI OTWARTYCH BIBLIOTEKI przygotowała moc literackich wydarzeń.


W sobotę, 9 grudnia o g. 17:00 odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z Anną Kamińską.

Anna Kamińska jest autorką bestsellerowych biografii, takich jak: “Simona. Opowieść o niezwykłym życiu Simony Kossak” oraz “Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz”, cenionego reportażu “Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej” oraz: “Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja”. W listopadzie ukazała się najnowsza biografia autorstwa Kamińskiej, zatytułowana “Marek Jackowski. Głośniej! Historia twórcy Maanamu” i to właśnie z tą książką autorka dotrze do Choroszczy. Z racji tego, iż na terenie naszej Gminy znajduje się MONAR, podczas spotkania zostaną przytoczone również historie poruszane w książce o Marku Kotańskim.

Spotkanie odbędzie się w auli M-GCKiS, a poprowadzi je Dominik Sołowiej. Wstęp wolny!

Spotkanie jest finansowane ze środków Gminy Choroszcz w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień na terenie gm. Choroszcz.

Anna Kamińska – absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”. Autorka książek: Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych (2010) oraz bestsellerowych biografii: Haliny Krüger-Syrokomskiej Halina (2019), Wandy Rutkiewicz Wanda (2017) i Simony Kossak Simona  (2015). Za tę ostatnią nominowana  do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Laureatka tej nagrody za wydaną w 2017 roku książkę Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej. Nominowana do Bestsellerów Empiku za Wandę – jedną z dwóch najchętniej czytanych biografii 2017 roku! Laureatka Grand Prix XXIV Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady za Halinę… — Książkę Górską Roku 2019 oraz — również za Halinę… — laureatka Nagrody Literackiej Zakopanego 2020.


Niedziela 10 grudnia będzie przebiegała wokół świata literatury dziecięcej. Dzięki rodzinnemu spotkaniu z Zofią Stanecką i Marianną Oklejak najmłodsi wraz ze swoimi opiekunami będą mogli poznać kulisy powstawania fascynujących historii z serii książeczek o Basi, będzie to więc spotkanie nie tylko z pisarką i ilustratorką, ale także z Basią i Miśkiem Zdziśkiem szukającymi Małpki i skarbów

Spotkanie połączone będzie z opowieścią o powstawaniu książki, wraz z rysowaniem ilustratorki i wspólnym rysowaniem.

Odbędzie się o g. 15:00 w auli M-GCKiS w Choroszczy. Po spotkaniu w bibliotece odbędą się warsztaty przygotowywania pierniczków świątecznych. WSTĘP WOLNY!

Zofia Stanecka – czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Ukończyła warszawską polonistykę, na której broniła magisterkę z dziedziny literatury dziecięcej (praca poświęcona “Opowieściom z Narnii” C.S. Lewisa). Opowiadania i recenzje zaczęła pisać jeszcze w czasie studiów. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści. Najbardziej lubi pisać baśnie, w których znajduje to wszystko, co w literaturze kocha najbardziej: tajemnicę, prawdę, piękno i odrobinę magii. Cała seria książek z cyklu “Basia…” zdobyła w roku 2009 tytuł “Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika “Dziecko”. Dwie spośród jej książek zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie: “Świat według dziadka” i “Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu.” “Świat według dziadka” był też nominowany do tytułu Książka Roku w konkursie polskiej sekcji IBBY za rok 2013. W 2015 r. książka “Basia i wyprawa do lasu” zdobyła Nagrodę jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie Najlepsza książka na lato.

Marianna Oklejak – ukończyła z wyróżnieniem Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2006) w pracowniach projektowania książki i ilustracji. Rysuje, projektuje książki, plakaty i okładki płyt. Jej ilustracje zdobywały przyznane przez Polską Sekcję IBBY nagrody („Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych” w 2015, „Jestem miasto. Warszawa” w 2012) i wyróżnienia („Król Maciuś Pierwszy” i „Król Maciuś na Wyspie Bezludnej” w 2011), są wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej („Bum! Bum!! Bum!!!”, „Cuda wianki”), trafiły do finału prestiżowych konkursów w Korei Południowej: CJ Picture Book Award w 2010 i Nami Island w 2017, gościły na wielu wystawach w Polsce i zagranicą.
Jest ilustratorką popularnej serii „Basia” napisanej przez Zofię Stanecką, a wydanej przez Egmont.


Zapraszamy na niezwykłe spotkanie autorskie, ze znanym z telewizji i nie tylko – Michałem “Miśkiem” Koterskim.

Michał Koterski, znany jako aktor, showman, satyryk i autor bestsellerowej biografii “Michał Koterski. To już moje ostatnie życie”, podzielił się swoimi życiowymi doświadczeniami w szczerej rozmowie z dziennikarką Beatą Nowicką.

Spotkanie odbędzie się 13 grudnia (we środę), o g. 18:00, a poprowadzi je Dominik Sołowiej. To wyjątkowa okazja, aby poznać kulisy życia i kariery Michała Koterskiego, zrozumieć jego drogę wyjścia z trudności oraz dowiedzieć się więcej o tematach poruszanych w jego inspirującej książce.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wieczór pełen ciekawych historii, refleksji i inspiracji. Wstęp na to fascynujące wydarzenie jest wolny, a dodatkowe informacje można znaleźć na wydarzeniu na Facebooku.

Michał Koterski – polski aktor, prezenter telewizyjny. Na wielkim ekranie debiutował w 1999 roku rolą Sylwusia, syna Adama Miauczyńskiego, w filmie Marka Koterskiego Ajlawju. Zagrał tę postać jeszcze w dwóch filmach: Dzień świra (2002) i Wszyscy jesteśmy Chrystusami (2006). Grał też w wielu innych filmach, m.in. 7 uczuć i Gierek, oraz serialach. Był uczestnikiem licznych programów: Jak oni śpiewają, Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, Agent – Gwiazdy, The Story of My Life. Historia naszego życia. Prowadził talk-show Polsatu Misiek Koterski Show. Ma syna Fryderyka.

Spotkanie jest finansowane ze środków Gminy Choroszcz w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień na terenie gm. Choroszcz.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU WE WSZYSTKICH PRZYGOTOWANYCH PRZEZ M-GCKIS W CHOROSZCZY poMIKOŁAJKOWYCH WYDARZENIACH.

Szczegóły: https://kultura.choroszcz.pl/pomikolajki-w-centrum-kultury-moc-wydarzen/

 

Informujemy, iż wypożyczenia i zwroty rozpoczną się od poniedziałku 11 grudnia. Biblioteka będzie czynna tego dnia od g. 10:00 do 18:00. Podczas wydarzeń nie będzie możliwości skorzystania z wypożyczalni.

258 odsłon