Spektakl „Separacja”, czyli teatralny prezent na Dzień Kobiet


Plakat Separacja Lenczewska (549x640)Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu i burmistrz Choroszcz serdecznie zapraszają na przedstawienie pt. „Separacja” inaugurujące teatralne spotkania w auli na piętrze Centrum. Spektakl będzie wystawiony w niedzielę 22 marca 2015 roku. Początek o 19:00. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu (Choroszcz, ul. Sienkiewicza 29, parter) oraz sekretariacie Urzędu Miejskiego (Choroszcz, ul. Dominikańska 22, I piętro). Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Sztuka produkcji Sceny ”Rode” Kraków-Rzeszów jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które, przeżywszy ze sobą ćwierć wieku, wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna /w tej roli Elwira Romańczuk/ i Patryk /Mariusz Marczyk/ wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji, która będzie zaczynem do licznych omyłek, nieporozumień i zabawnych intryg.

To wszystko okraszone jest obficie błyskotliwymi dialogi i humorem w niebagatelnej scenografii Marii Natalii Rajkin i z muzyką Lidii Hardulak. Małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem.

WJC/M-GCKiS

399 odsłon