Koncert Nocnej Zmiany Bluesa w Choroszczy


Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana PHOTO

Na koncert najpopularniejszego polskiego wykonawcy bluesa Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa zapraszamy w niedzielę 19 kwietnia o godz. 19.00, do auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Bilety w cenie 25 zł będą do nabycia w siedzibie M-GCKiS przy ul. H. Sienkiewicza w Choroszcz od 1 marca!

Zespół wystąpi w składzie Sławek Wierzcholski (śpiew, harmonijka ustna), Marek Dąbrowski (gitara akustyczna), Witold Jąkalski (gitara slide), Piotr Dąbrowski (akustyczna gitara basowa, śpiew) i Grzegorz Minicz (perkusja).

Nocna Zmiana Bluesa ma już trzydzieści lat. Jej koncerty to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości, ale też refleksji – to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!

Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe!

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium – będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty: Szósta zero dwie, Nieznajomy przyjaciel, Ciężki dzień, Blues mieszka w Polsce, John Lee Hooker, Chory na bluesa  i wielu innych.

MGCKiS

529 odsłon