Rytmu Czasu z patriotycznym repertuarem w Grodnie


W sobotę 28 listopada znany choroszczański zespół wokalny Rytmy Czasu koncertował w Grodnie w kościele ojców redemptorystów w parafii pw. Najświętszego Odkupiciela na grodzieńskiej Dziewiatówce. Pięknie śpiewająca grupa zaprezentowała nowy, patriotyczny repertuar. Złożyły się nań niebanalne aranżacje ambitnych tekstów śpiewanych 30, 20 i 10 lat temu towarzyszących najważniejszym przemianom w Polsce i kształtujących współczesne postawy patriotyczne. Publiczność nagrodziła Rytmy Czasu owacją na stojąco.

Warto dodać, że zespół pod kierunkiem Jerzego Tomzika w ostatnich miesiącach stale rozwija swój repertuar. Obok piosenek rozrywkowych, pieśni religijnych pojawiły się jesienią niebanalne piosenki patriotyczne. Rozpiętość śpiewaczych zainteresowań z powodzeniem realizowanych przez młode grono wokalistek i wokalistów dowodzi wielkiej pracy, jaką całe Rytmy Czasu wykonują na licznych próbach. Gratulujemy pięknego śpiewania i życzymy licznych kolejnych koncertów!

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację podróży, a szczególnie dla Konsula RP oraz pracownikom Konsulatu Generalnego RP w Grodnie, który otoczył naszą grupę troskliwą opieką.

WJC/M-GCKiS

Więcej zdjęć: gazeta.choroszcz.pl

453 odsłon