Rok w fotografiach – wystawa Jakuba Bobrowskiego została otwarta


14 marca 2019, w Centrum Kultury w Choroszczy odbył się wernisaż fotografii Jakuba Bobrowskiego „365. Jedno ujęcie. Codziennie. Przez rok”.
Był to trzeci z kolei wernisaż realizowany w ramach projektu „Ucieczka z szuflady” realizowanego dzięki Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” i programowi „Moje miejsce na Ziemi”.


Jakub Bobrowski jest specjalistą w zakresie systemów informacji przestrzennej i informatykiem. Od lat zawodowo zajmuje się pozyskaniem, przetwarzaniem i analizą danych. W wolnej chwili przywraca pamięć o dawnej Choroszczy w ramach projektu „Choroszcz Miniona”, który tworzy od 2015 r. Jest autorem gier miejskich i wystaw historycznych, m.in. „Choroszczański wehikuł czasu”, „100 fotografii na 100 lat niepodległości Choroszczy”.
Podczas wernisażu Jakub zaprezentował fotografie wykonane w ramach „Projektu 365” realizowanego na platformie Tookapic. Autor przez okrągły rok wykonywał jedno ujęcie dziennie, uwieczniając niecodzienną codzienność. W jaki sposób Jakub widzi otaczający nas świat? Warto sprawdzić osobiście.
Wystawę będziemy mogli oglądać do 27 marca 2019 r. Wstęp na wernisaż i wystawę jest wolny. Zapraszamy również grupy zorganizowane, które będą mogły wziąć udział w warsztatach towarzyszących wystawie.

107 odsłon