“Kontemplacje” – wystawa malarstwa Joanny Czajkowskiej i Alicji Szkil


“Malarstwo, te plamy barwne, zgrupowane według określonego kryterium” powiedział Maurice Denis. Słowa te oddają klimat wystawy “Kontemplacje”, której wernisaż już 28 marca 2019 roku o godz. 18:00 w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Wystawa potrwa do 11 kwietnia. Zapraszamy!

Wystawa „Kontemplacje” to droga do refleksji, do tego aby widz mógł odnaleźć w obrazach swoje myśli, refleksje bądź marzenia. Zadaniem artysty jest zaciekawienie odbiorcy ale to od widza zależy jakiej aktywności poznawczej się odda. Czy pogrąży się we wspomnieniach, odda marzeniom czy też wyruszy myślami w podróż daleko stąd. 
 
Joanna Czajkowska
Lat 36. Samouk. Z wykształcenia charakteryzator i kosmetyczka. Od 2018 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 10 lat jest mieszkanką Choroszczy.
“W swoich obrazach staram się zawrzeć coś więcej niż tylko sam obraz świata. Zależy mi na tym aby moje prace zawierały komentarz, historię oraz aby widz zatrzymał się przed nim, zastanowił nad sensem swojego istnienia, oddał kontemplacji.”
 
Alicja Szkil
Pochodzi z Dukli, a od 20 lat mieszka i tworzy na Podlasiu. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1996 r. na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Od 2018 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków -Polska Sztuka Użytkowa.
„Malowanie jest moją pasją, wytchnieniem, a przede wszystkim ogromną przyjemnością. Nieustannie staram się doskonalić swój warsztat artystyczny poszukując sposobów na wyrażanie ekspresji w moich obrazach, eksperymentując z kolorem i fakturą. W malarstwie ważne są dla mnie emocje – uczucia, które towarzyszą każdemu z nas: miłość, smutek, tęsknota, wspomnienia… Zapraszam do kontemplacji mojego  świata wspomnień i marzeń.”

Będzie to już czwarty wernisaż w ramach projektu “Ucieczka z szuflady”. Obie artystki zaprezentują swoje prace po raz pierwszy w Choroszczy. Zapraszamy na wernisaż, który zainauguruje wystawę w czwartek 28 marca 2019 roku o godz. 18:00.

Projekt jest finansowany ze środków Fundacji “ORLEN – DAR SERCA” w ramach programu “Moje miejsce na Ziemi”.

334 odsłon