Pierwsza Gwiazdka – Festiwal Świąteczny w Choroszczy


Czuwaj! Wśród pachnących lasem choinek, aromatu pieczonych ciast i czekoladowych wyrobów oraz tradycyjnych potraw, przygotowaliśmy dla mieszkańców Choroszczy i wszystkich naszych przyjaciół urokliwy koncert. Okres świąteczno-noworoczny jest wyjątkowy.
Chcielibyśmy spędzić go razem z Wami.

Pojawią się tradycyjne kolędy oraz piękne wiersze świąteczne. Poza niezwykłymi występami na scenie będziecie mieli okazję zobaczyć wystawę prac naszych druhen oraz zuchów (które dziś jeszcze się uczą ale mają wielkie plany na przyszłość). 🙂
Na wydarzenie zaprasza Pierwsza Choroszczańska Gromada Obronna „Skarby Ziemi”, Pierwsza Choroszczańska Drużyna Harcerska „Solum” im. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo” oraz Pierwsza Choroszczańska Drużyna Starszoharcerska na próbie. Nazwa festiwalu nawiązuje do naszych jednostek.
Rok 2017 był bardzo ważny dla choroszczańskich jednostek ZHP. Spotkało nas wiele dobrego, wspomogło nas mnóstwo wspaniałych ludzi i zrealizowaliśmy kilka marzeń.
Nie udało by się to wszystko gdyby nie Wasza pomoc. Dlatego będziemy zachwyceni jeśli zaszczycicie nas swoją obecnością. Spotykamy się 22 grudnia 2017 r. o 19.30. Zapraszamy do M-GCKiS w Choroszczy. Tego samego dnia podczas Mszy Świętej o 18:00 w Kościele Parafialnym w Choroszczy przekazujemy miesz-kańcom Betlejemskie Światełko Pokoju.
W grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Harcerze z Choroszczy pragną podtrzymać tradycję i przywożą BŚP do naszej parafii. Weź świecę i bądź z nami w tej pięknej, niesamowitej chwili!

MB/ZHP

gwiazdka ZHP

122 odsłon