Otwarcie Pracowni Sztuk Wizualnych – relacja


Dzień Dziecka w Centrum został uświetniony oficjalnym otwarciem Pracowni Sztuk Wizualnych. Grupka dzieci wraz z rodzicami wzięła udział w zajęciach, zwiedziła pracownię, obejrzała wystawione prace i wysłuchała opowieści Moniki Tekielskiej-Chmielewskiej o tym co w owej pracowni pod jej kierunkiem powstaje. Szeroko pojęte zajęcia plastyczne pod opieką Moniki odbywają się w M-GCKiS od 8 lat, ciesząc się wieloletnią wiernością uczestników, z których już wielu związało swoja przyszłość zawodową z plastyką. Od przyszłego sezonu, czyli od września pracownia poszerzy swoją ofertę o cykliczne i okazjonalne warsztaty ceramiki fotografii, realizacji filmowej, designu i arteterapeutyczne, Próbkę niektórych z nich mieliśmy okazję poznać na otwarciu pracowni. Emilia Kosakowska przeprowadziła w M-GCKiS, oraz w bibliotece w Barszczewie cykl warsztatów dla dzieci z drobnej ceramiki oraz bardzo udane warsztaty fotograficzne dla osób początkujących w różnym wieku, których zwieńczeniem jest aktualnie znajdująca się w galerii M-GCKiS wystawa powarsztatowa. Przemysław Waczyński natomiast przeprowadził warsztaty filmowe dla młodzieży gimnazjalnej. Nowa pracownia jest okazją do połączenia sił i poszerzenia oferty. Dokładna oferta pojawi się na stronie M-GCKiS na przełomie sierpnia i września.

Na otwarcie sala została doposażona w instalacje do ekspozycji prac, kanapy i drobne mebelki z drewnianych palet oraz… wigwam dla dzieci jako prezent na dzień dziecka. Materiały do budowy mebelków zostały ufundowane przez sklep „Plus” Adama Jarosława Masłowskiego, wykonał je Krzysztof Chmielewski, malowaniem zajął się Wojciech Jastrzębski i Wojciech Tekielski.

Już teraz serdecznie zapraszamy do Pracowni Sztuk Wizualnych na zajęcia plastyczne dla dzieci oraz rysunek i malarstwo dla dorosłych, lub po prostu zobaczyć jak tam jest. Więcej na kolorki.moniki.blogspot.com

Fot. A. Kamieński

DSC_2063

DSC_2049

DSC_2050

DSC_2052

DSC_2059

DSC_2069

DSC_2065

DSC_2068