Lutowe spotkanie DKK między regałami książkowymi


Pierwsze w tym roku spotkanie DKK odbyło się już w styczniu, było ono połączone ze spotkaniem autorskim z Celiną Mioduszewską. Lutowe spotkanie, które odbyło się 28 lutego – było już spotkaniem DKK z prawdziwego zdarzenia: „zasiadanym” przy książce i kawie spotkaniem między regałami książkowymi.

Podczas spotkania zostały rozdane nowe lektury m.in. Gdzie śpiewają raki, Chciałem być piosenkarzem oraz Złodziejka książek. Wybór klubowiczów był zróżnicowany. Książki zostaną omówione w tym samym (bądź szerszym) gronie już za miesiąc, podczas kolejnego ze spotkań.

Spotkanie było również rzewną dyskusją na temat poezji, ostatnio przeczytanych książek oraz luźnych życiowych spostrzeżeń. Przestrzeń stworzona na potrzeby Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece zainspirowała jedną z klubowiczek do przeczytania autorskiego wiersza. Właśnie o to nam chodziło! Podczas wtorkowego, wieczornego spotkania panowała luźna atmosfera, pełna wzajemnego zrozumienia i nie oceniania.

Był również czas na zadumę… Członkowie Klubu wspólnie uczcili pamięć tragicznie zmarłych w pożarze – tradycyjnie, minutą ciszy…

95 odsłon