Dylematy Andersena na scenie M-GCKiS


Miejsko-Gimnne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Dotknij Teatru.

Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Jego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. 

W tym roku Centrum Kultury w Choroszczy zaprosiło do siebie Rafała Domagałę – Student Akademii Teatralnej w Białymstoku, przyszłego lalkarza i instruktora szermierki teatralnej ze spektaklem „Amor Omnia Vincit”. Wciągająca opowieść o człowieku, którego przejmujące baśnie zna każdy, ale mało kto wie, jak fascynujące i skomplikowane było jego życie osobiste. Tak aktor przedstawiał prawdziwe życie Hansa Christiana Andersena.

Spektakl „Amor Omnia Vincit” został nagrodzony statuetką „Strzała Północy 2016” przyznaną przez jury na 4. Koszalińskich Dniach Monodramu – Debiuty, gdzie twórcy spektaklu zdobyli także Nagrodę Główną, przyznaną przez festiwalową publiczność. Monodram został także nagrodzony statuetką „Złota Podkowa Pegaza” na XIII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem w Suwałkach. Spektakl oparty jest na dramacie „Z życia glist” , który został napisany przez Per Olov Enquista.

Dziękujemy za liczne przybycie. Kolejne teatralne przedsięwzięcia Cenrtum Kultury już niebawem!

M-GCKiS

fot Marek Sokół