Chór Kameralny na 2 miejscu na Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej


14 maja br. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbyły się przesłuchania konkursowe XXVIII Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. Uczestniczyło w nich 19 zespołów, w których wystąpiło ponad 500 wykonawców. Były to schole, zespoły i chóry z terenu Archidiecezji Białostockiej.

Wystąpił w nim Chór Kameralny działający przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, który zajął 2 miejsce w kategorii powyżej 18 lat. Gratulujemy! Koncert laureatów, wręczenie nagród oraz koncert zespołu 12 kamieni odbędzie się w Uroczystość „Bożego Ciała” – 26 maja br., w amfiteatrze przy Operze Podlaskiej. Początek o godz. 16.00.

Uczestnicy byli oceniani w trzech grupach wiekowych: do 12 lat, 13-18 lat, powyżej 18 lat. Każdy wykonawca musiał zaprezentować dwa utwory: pieśń liturgiczną i piosenkę religijną. Jury konkursowe, które wyłoniło laureatów pracowało w następującym składzie: ks. Krzysztof Łapiński – przewodniczący, Wioletta Miłkowska, Józef Kotowicz, Łukasz Olechno.

Koncert laureatów, wręczenie nagród oraz koncert zespołu 12 kamieni odbędzie się w Uroczystość „Bożego Ciała” – 26 maja br., w amfiteatrze przy Operze Podlaskiej. Początek o godz. 16.00.

Patronat nad Festiwalem objął Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki.

Festiwal organizuje Akcja Katolicka przy wsparciu finansowym Prezydenta Białegostoku, Marszałka Województwa Podlaskiego, Burmistrza Zabłudowa i firmy Bartosz, PSS Społem Białystok.

Źródło i zdjęcie: Archidiecezja Białostocka.

24 odsłon