Bodo Café pełne uroku pięknych lat ’20 i ’30


W sobotni wieczór 21 maja aulę Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wypełniły piękne piosenki Eugeniusza Bodo w pełnym uroku wykonaniu Katarzyny Koniecznej (sopran, solistka Łódzkiego Teatru Piosenki), Łukasza Kostki (baryton, Opera Śląska),  Eweliny Sobczyk (sopran, solistka Arte Creatura) i Arkadiusza Machela (aktora Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego w Katowicach).

W reżyserowanym przez Magdalenę Gnatowską spektaklu muzycznym retro nie zabrakło szlachetnego akompaniamentu wykonywanego przez TangoStan Quintet pod czujnym uchem Krzysztofa Kołodzieja. Była więc cudna muzyka, gra aktorska i taniec, a najwięcej – i słusznie – było śpiewu. Tonacja kabaretu, operetki i filmu muzycznego przeplatała się i tworzyła wspaniały pomost do świata znanego z trzeszczących nagrań i rozmigotanych starych czarno-białych filmów. Były i szlagiery, i piosenki bardzo zapomniane, a ich układ i pomysłowa scenografia budowały przyjemną w odbiorze dramaturgię.

Gorące brawa, bis i owacja na stojąco stanowią jasny dowód na to, że spektakl muzyczny retro „Bodo Café” porwał zgromadzonych w choroszczańskim przybytku kultury widzów. Co ważne, wszystkie piosenki odśpiewane były znakomitą polszczyzną – to również jest powód do braw i znakomita obrona języka ojczystego. Spektakl był płatny, ale to właśnie dzięki współudziałowi widzów w kosztach, tak bogate i profesjonalne kameralne widowiska mogą pojawiać się w Choroszczy. Z kronikarską dokładnością warto odnotować, że na potrzeby wydarzenia pojawił się w Centrum na stałe nowy horyzont sceniczny.

Ze względu na stale rosnące zainteresowanie kameralną sceną Centrum zaprasza na kolejne niezwykłe wydarzenie muzyczne – już 3 czerwca o 19:00 Studenckie Koło Teatralne StuKoT wyśpiewa „Operę Przedmieścia”. Wstęp wolny – za pobraniem uprzednim bezpłatnej wejściówki w siedzibie M-GCKiS przy ul. H. Sienkiewicza 29 w Choroszczy.

WJC

11 odsłon