Bieg Niepodległości w Choroszczy 9 listopada


Burmistrz Choroszczy wraz z Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają do udziału w tegorocznym Biegu Niepodległości z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Odbędzie się on w sobotę 9 listopada – START biegu głównego o godzinie 12:00. Przed czterema laty powróciliśmy do tradycji jaką jest Bieg Niepodległości w Choroszczy – w 2015 roku trasa biegła alejkami Parku Pałacowego przy Pałacyku Branickich, w 2016 i 2017 start i meta były umiejscowione przy terenie rekreacyjnym „Kominowe Bajoro”, a trasa biegu wiodła ulicami Branickiego, Ogrodową, Dominikańską, Piaskową i Branickiego. Od poprzedniego roku start i meta są umiejscowione na zrewitalizowanym Rynku 11 listopada. Trasa będzie wiodła ul. Mickiewicza, Białostocką w kierunku Sienkiewicz, następnie ścieżką rowerową wzdłuż Szosy Kruszewskiej, następnie ulicami Zastawie II, Zastawie I, Dominikańską i na metę na Rynku. Przed biegiem głównym odbędą się biegi dla dzieci. Start i meta dla tych biegów będzie na Rynku, a trasa będzie wiodła wokół kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika – dziękujemy dla księdza Proboszcza! 

Wpisowe dla biegu głównego wynosi 30 zł od osoby (40 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika bez względu na wynik sportowy będzie czekał pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy, a także okolicznościowy gadżet w postaci kubka. Oprócz tego najlepsi w kategorii damskiej i męskiej (ogólnej, a także „gminnej”) otrzymają statuetki i nagrody. Jako, że w tym roku będziemy mieli 101 rocznicę odzyskania niepodległości, to zawodnik, który ukończy bieg na 101 miejscu także zostanie wyróżniony.  Szczegóły o nagrodach wkrótce.  Zapraszamy do udziału lub kibicowania na trasie i przy mecie!

Dla biegów dziecięcych wpisowe wynosi 5 zł od uczestnika (10 zł w dniu biegu) i tutaj każdy młody biegacz także otrzyma pamiątkowy medal! Rodzicie lub opiekunowie zobowiązani są dostarczyć do biura M-GCKiS lub biura zawodów w dniu biegu pisemną zgodę na udział dziecka w biegu. 

Regulamin biegu

Formularz zapisów na stronie Elektronicznezapisy.pl (dla biegu głównego min. 15 lat)

Zgoda rodzica/opiekuna

Strona wydarzenia na portalu Facebook


Medal jaki otrzyma każdy uczestnik biegu 9,5 km:


Oprócz medalu, każdy kto pobiegnie w biegu 9.5 km otrzyma taki pamiątkowy kubek:

Nagrody Biegu Głównego (w formie bonów na zakupy w sklepie sportowym):

Kategoria OPEN (damska i męska):
1 miejsce: 350 zł
2 miejsce: 250 zł
3 miejsce: 150 zł
4 miejsce: 80 zł
5 miejsce: 70 zł
6 miejsce: 60 zł
7-10 miejsce: 50 zł
Kategoria GMINNA (damska i męska):
1 miejsce: 200 zł
2 miejsce: 150 zł
3 miejsce: 100 zł
4 miejsce: 70 zł
5 miejsce: 60 zł
6-8 miejsce: 50 zł 


Trasa biegu:

 

655 odsłon