3,2,1… START! Świetlica w Barszczewie rozpoczęła działalność!


Po wielu tygodniach przygotowań w końcu jest, w końcu swoją działalność oficjalnie rozpoczęła Świetlica w Barszczewie! Dzięki wsparciu ministerialnego programu „Kultura Dostępna” oraz Miasta Choroszcz, w poniedziałki i środy – począwszy od 4 czerwca – wszyscy mieszkańcy Barszczewa oraz okolicznych miejscowości mogą korzystać z prowadzonych tam przez animatora zajęć.

Czym więc w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia swojej działalności może pochwalić się Świetlica w Barszczewie? Przede wszystkim wesołą, zdolną, kreatywną i chętną do działania grupą zarówno dzieci, jak i dorosłych! Już na pierwszych zajęciach (właśnie 4 czerwca) pojawiła się liczna grupa osób, która wraz z animatorem stworzyła wielki baner reklamowy świetlicy. Dumnie zawisł on na bramie przed świetlicą. Kolejne zajęcia upłynęły pod znakiem przygotowań do zagospodarowania terenu wokół świetlicy. Dzieci wspólnie tworzyły ozdoby z masy solnej. Samo już przygotowanie masy sprawiło im wielką frajdę, podobnie jak późniejsze malowanie ich małych dzieł sztuki. Niedługo te ozdoby zostaną wykorzystane do udekorowania stworzonych przez dorosłych doniczek na kwiaty.

Na życzenie młodych artystów stworzyliśmy także żelowego glutka – slime’a oraz wykonaliśmy po raz pierwszy gry planszowe od podstaw – z własnoręcznie wykonaną planszą do gry, pionkami, a przede wszystkim własnymi zasadami gry!

Zajęcia w Świetlicy w Barszczewie to jednak nie tylko zajęcia sensoryczno-plastyczne. Po każdych warsztatach znajdujemy chwilę, by wspólnie wyjść na zewnątrz i oddać się rywalizacji w grach zespołowych. Znajdujemy więc czas i na aktywność fizyczną!

Zapraszamy zatem wszystkich ciekawych i chętnych do działania osób! Świetlica w Barszczewie (i same zajęcia) dopiero się rozkręcają!

Do zobaczenia!

354 odsłon