Świetlica w Złotorii rozpoczęła swoją działalność!


Tak jest! Świetlica w Złotorii wystartowała! Mieszczącą się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej świetlicę mieszkańcy miejscowości mogą odwiedzać i uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez animatora – we wtorki i czwartki. Świetlica w Złotorii, podobnie jak w Barszczewie i Łyskach, została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, programu „Kultura Dostępna” oraz ze środków Miasta Choroszcz.

Świetlica w Złotorii swoją działalność rozpoczęła od spotkania organizacyjnego, które odbyło się 10 czerwca. Licznie zgromadzeni mieszkańcy miejscowości spotkali się z dyrektorem Centrum Kultury w Choroszczy oraz animatorem świetlicy, od których mogli dowiedzieć się o idei miejsca, zapytać o przeprowadzane tam zajęcia oraz mogli podsunąć swoje pomysły na warsztaty i nie tylko.

Zajęcia w świetlicy rozpoczęły się 12 czerwca od warsztatu plastycznego dla dzieci. Razem z animatorem przygotowały one mapę miejsc szczególnych w Złotorii. I tak na pierwszym planie dużego plakatu znalazła się rzeka Narew i Supraśl, a tuż za nimi między innymi szkoła, Kościół, czy sklep, a nawet przystanek autobusowy. Kolejne zajęcia to już start z wysokiego C. Dzieci uczestniczyły w warsztacie wprowadzającym w tajemnice fotografii smartfonowej oraz na życzenie – tworzyły żelowego glutka – slime’a. Dorośli zaś przygotowali formy do stworzenia doniczek, które ozdobią otoczenie świetlicy.

Zapraszamy więc wszystkich mieszkańców Złotorii i okolic do odwiedzania świetlicy! My dopiero się rozkręcamy!

548 odsłon