Centrum Zamenhofa przestaje istnieć


Z przykrością i głębokim smutkiem informujemy, że z dniem 1 stycznia 2017 roku w wyniku uchwały Rady Miasta Białegostoku z dnia 25 kwietnia 2016 roku zostanie zamknięte Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku. Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wielokrotnie owocnie współpracowało z tą instytucją szerzącą wiedzę o wielokulturowej, wieloetnicznej i wielojęzycznej tradycji Podlasia. Pragniemy podziękować za wspaniałą działalność, między innymi na rzecz edukacji dzieci podczas ferii zimowych i wakacji oraz promowaniu złożonej historii Podlasia.

W wyniku uchwały zostaną zlikwidowane dwie białostockie instytucje kultury: Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz Białostocki Ośrodek Kultury, które zastąpi nowa instytucja pn. Białostocki Ośrodek Kultury.

Centrum im. Ludwika Zamenhofa jest znane w całej Polsce oraz wpisuje się w mapę placówek kultury województwa podlaskiego. Ich praca na rzecz promocji wielokulturowości  Podlasia, edukacji artystycznej, pobudzania społeczności do aktywności kulturalnej zostawi trwały i inspirujący ślad, zwłaszcza w postaci licznych wydawnictw, szczególnie z zakresu esperanto.

IITURNUS(108)1

tekst: MGCKiS

fot. zajęcia zimowe 2016, własność MGCKiS/ Wikipedia