153. rocznica wybuchu powstania styczniowego – choroskie uroczystości


Choroszczańskie obchody 153. rocznicy wybuchu powstania styczniowego odbędą się w piątek 22 stycznia 2016. Uroczystości patriotyczno-religijne rozpoczną się o 18:00 mszą świętą w choroskim kościele i będą kontynuowane o 19:00 w Miejscu Pamięci Narodowej zwanym „Szubienicą” przy ul. Kruszewskiej w Choroszczy.

Na miejsce można będzie dotrzeć autokarem udostępnionym przez Urząd Miejski. Zbiórka chętnych do przejazdu nastąpi ok. 18:45 z Rynku 11 Listopada, w trakcie podróży przewidziane jest złożenie kwiatów przy Mogile Powstańczej nad Horodnianką.

Uroczystości w Choroszczy ku czci bohaterów 1863 r. poprzedzi w czwartek 21 stycznia o 19:00 wernisaż wystawy „Pamięć o powstańcach styczniowych”.

Obchody rocznicowe organizują i do udziału zapraszają: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Urząd Miejski, Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy i Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika. Organizację uroczystości wspierają: Stowarzyszenie kibiców Jagiellonii Białystok “Dzieci Białegostoku” oraz Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II.

Patronat medialny sprawują: „Gazeta w Choroszczy” oraz Twoja Telewizja Regionalna, która będzie transmitować na żywo piątkową mszę św. o 18:00 i przygotuje z wydarzenia na Szubienicy obszerną relację.

M-GCKiS

2016 powstanie styczniowe plakat

58 odsłon