Zapraszamy na spektakl „Rachel czy Pepka? – czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera”


Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Scena „Rode” Kraków – Tarnów- Rzeszów z przyjemnością zapraszają na spektakl „Rachel czy Pepka? – czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” w reż. Mariusz Marczyka. W rolach głównych wystąpią m.in. Lidia Maczyk i Jerzy Miedziński. Spektakl odbędzie się w auli Centrum (Choroszcz, ul. H. Sienkiewicza 29) w sobotę 13 lutego o 19:00. Czas spektaklu wraz z antraktem to 110 min., bilety dostępne są w Centrum w cenie 10 zł, a w dniu wydarzenia w cenie 15 zł.

Spektakl jest zabawną, pełną humoru opowieścią o Hirszu Singerze, prototypie postaci Żyda z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, choć sam Singer nosił w sobie smutek zdarzeń i kłopotów, jakie spadły na niego po premierze „Wesela” w 1901 r. Śledzimy jego opowieść i raz po raz „potykamy się” o jakieś zabawne szmoncesy i geszefty, które z całą pewnością w obfitości krążyły po kancelariach adwokackich Krakowa przełomu XIX i XX wieku.

Rachel czy Pepka plakat (3)

Gestykulacja, zachowanie, sposób wysławiania się, zwłaszcza akcent zadziwia, a czasem śmieszy swoją odmiennością – a przecież ta egzotyka, jeszcze nie tak dawno była obecna na ulicach naszych miast. Jeśli dodamy do tego muzykę, taniec i piosenki żydowskie, a nade wszystko wspomniany już humor – może okazać się, że niemal 90 minut spędzonych w towarzystwie Singera, jego córki Pepki oraz adwokata Waschutza będzie dla widzów źródłem teatralnej satysfakcji, zwłaszcza, że przypada w przeddzień walentynek.

Z okazji święta zakochanych Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy ma prezent – zniżkę 50% na jeden miesiąc nauki tańców towarzyskich dla dorosłych. Wystarczy nabyć przynajmniej dwa bilety i podać hasło: “Zakochani”. Zniżkę można wykorzystać do końca marca 2016.

Bilety na spektakl „Rachel czy Pepka? – czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera” rozchodzą się szybko, więc dla tych, którzy nie mogą przybyć przed sobotą do Centrum, uruchomiliśmy sprzedaż internetową. Za bilety – po dokonaniu telefonicznej rezerwacji – można również płacić przelewem na konto Centrum /Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, ul. Henryka Sienkiewicza 29, nr konta: 64 1020 1332 0000 1402 0945 0430/. W tytule przelewu należy wpisać „BILETY 13 II”, a w dalszej części należy wpisać nr telefonu komórkowego, na który zostanie przesłane potwierdzenie zakupu biletów. Rezerwacja telefoniczna jest ważna 3 dni, po tym czasie, jeżeli środki nie wpłyną na konto, rezerwacja jest automatycznie anulowana. Liczba miejsc ograniczona!

M-GCKiS, graf. RODE

130 odsłon