Żywoty świętych osiedlowych – już 7 marca


teatr

Czy każdy zasługuje na świętość? Czy pomimo wad i niedoskonałości możemy liczyć na miłosierdzie? Na zagubionym osiedlu, gdzieś pomiędzy sacrum, a profanum, pośród szarego betonu dobro krystalizuje się w najmniej oczekiwanych momentach.

“Żywoty świętych osiedlowych” to doskonała powieść Lidii Amejko przesycona absurdalnym humorem o nietypowych świętych. Tekst na warsztat wzięli uczniowie Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku, którzy działają w Teatrze Kumonoque. Swoją wersję złotej legendy przekazywanej z ust do ust przed sklepem monopolowym “Jerycho” zaprezentują w sobotę 7 marca 2015 o godz. 19:00, w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy. Wstęp wolny.

Na przestrzeni lat spektakle tworzone przez grupę zdobywały wyróżnienia i nagrody na różnych festiwalach teatralnych w Polsce. Młodzi aktorzy na swoim koncie mają m.in. Mysz – nagroda za najlepszy spektakl i reżyserię na festiwalu Arlekinada w Inowrocławiu w 2009 roku, 2013 roku II miejsce na festiwalu Marcinek w Poznaniu i II miejsce na festiwalu Most w Gdańsku.

Występują:

Kamil Makowski – Bóg

Dominika Cicha – Fistulka

Agnieszka Kempista – Cyryl

Jakub Kierul – Nowak Marcin

Magda Sierocka – Właściciel domu pogrzebowego

Angelika Korolczuk – Połowica Nowaka Marcina

Reżyseria:

Paweł Gorszewski

Muzyka: Paweł Gorszewski, Bartosz Gorszewski

Światła, oprawa dźwiękowa: Bartosz Gorszewski

375 odsłon