Zbliża się kolejne spotkanie DKK


Już 5 marca 2020 roku o godz. 14:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy gościć będziemy poetkę Katarinę Lavmel, która opowie nam o życiu i ciekawostkach obyczajowo- społecznych, a także pokaże zdjęcia plaż i przyrody, a pomiędzy garść wierszy po polsku i portugalsku (jako ciekawostka językowa). Spotkanie odbędzie się z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, w ramach działającego w naszej Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki.

Katarina Lavmel – to pseudonim artystyczny Katarzyny Nazaruk – poetki, animatorki kultury, filologa języka polskiego. Organizatorka i pomysłodawczyni dwóch edycji Biesiady Poetyckiej w Kobylnicy oraz siedmiu edycji konkursu poetyckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i powiatu słupskiego. Autorka tomików poezji: Żona Beduina (Bydgoszcz2011), Szept i przestrzeń (Warszawa 2014), Anturaż (Poznań 2019). Wiersze publikowała w antologiach i czasopismach: „Topos”, „Akant”,

„Liry Dram”, „Poezja Dzisiaj”, „Angora”, „EleWator”,„Mroczna Środkowo-Wschodnia Europa”, „ Kontury”, „Powiat Słupski”, „Pegaz Lubuski”, „Gazeta Kulturalna”. Uczestniczka wielu spotkań twórców np. „Wtorkowe spotkania literackie”, festiwali literackich – polskich i międzynarodowych.

Członkini Gdańskiego Klubu Poetów i Grupy Literycznej Na Krechę. Stypendystka prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury w 2011 roku.

Od niedawna w Portugalii, którą jest zafascynowana.

Spotkanie zatytułowane „Portugalia owiana wierszem – poetycko- podróżnicze inspiracje” odbędzie się 5 marca 2020 roku o godz.14:00.

Wstęp wolny!

Zapraszamy serdecznie !

266 odsłon