Zabawa, tańce i prezenty podczas Choinki Miejskiej


W sobotę 18 stycznia Plac Brodowicza, przed Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, rozbłysnął feerią barw i wspaniałą zabawą. W ten dzień odbyła się Choinka Miejska, zorganizowana przez M-GCKiS w Choroszczy.

Impreza zgromadziła około 200 dzieci wraz z opiekunami. Cała przestrzeń była pięknie przystrojona w tradycyjne gwiazdy ludowe i kolorowe wstęgi. Wśród tłumu przechadzały się postacie bajkowe oraz zaczerpnięte z polskiej kolędniczej tradycji: elf, anioł, a także diabeł, który cieszył się największym powodzeniem wśród małych uczestników. Dzieci ganiały za nim wokół budynku. Diabeł i anioł w historii polskiego kolędowania symbolizują zło i dobro. Diabeł przybiera postać wesołego psotnika, który zaczepia ludzi i oswaja zło poprzez śmiech. Na początek obecnych rozgrzała grupa animatorek, poprzez wspólne tańce, gry i zabawy. Można było przyozdobić twarz złotymi gwiazdkami, otrzymać balony. Wszyscy razem bawili się w kręgu, było wesoło i radośnie. Na zmarzniętych czekała gorąca czekolada, kawa i owocowe herbatki. Na koniec nie mogło zabraknąć wizyty prawdziwego Mikołaja! Przybył on z całym worem prezentów. Rozsiadł się na fotelu, po czym wręczył upominki wszystkim dzieciom. Cieszymy się, że wydarzenie odbyło się w miłej i rodzinnej atmosferze. Choinka Miejska w plenerze stanowi pewien fenomen na skalę ogólnopolską, imprez tego typu w Polsce jest organizowanych niewiele. 

Wydarzenie dofinansowano ze środków gminy Choroszcz w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień na terenie Gminy Choroszcz.