XXVI Jarmark Dominikański w Choroszczy


Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza na XXVI Jarmark Dominikański. W niedzielę 9 sierpnia od 11:00 w Choroszczy w parku przy Muzeum Wnętrz Pałacowych moc atrakcji i straganów.

Na scenie wystąpią Holiday – grupa obchodzić będzie ćwierćwiecze działalności, Viesna, Klepaczanki – zespół folklorystyczny z Klepacz świętować będzie 30 lat istnienia, grupa wokalna Cantamen, Anna Maria Korolczuk i Adam Chrola.

O 18:30 wystąpi grupa The Dreamers z dużą dawką scenicznego show, łączącego popowe i rockowe brzmienie z profesjonalną pirotechniką, oryginalnymi wizualizacjami i pokazem sztucznych ogni. A o 20:30 zagra Golden Life – gwiazda wieczoru – znana z takich hitów jak: „Dobra, dobra, dobra” czy „Kocham wolność”. Wszystkich lubiących rytmy disco organizatorzy zapraszają na potańcówkę z grupą Junior.

Pasjonatów sportu zapraszamy na spotkania z Anną Narel – mistrzynią Polski w badmintonie, Maciejem Grzegorzewskim – mistrz świata kickboxingu, z Dariuszem Kochanowskim – utalentowanym bokserem oraz z Jarkiem Kazberukiem – rajdowcem. Ponadto pokaz brazylijskiej szkoły piłki nożnej – socatots oraz przejażdżka kajakiem poprzez parkowe kanały.

Ponadto: przejazd kolumny zabytkowych pojazdów Stowarzyszenia MotoRetro, gorący pokaz salsy, stoiska wytwórców i artystów ludowych, , wesołe miasteczko oraz strefa dla dzieci wraz z teatrzykiem, zabawami  i kącikami animacyjnymi (malowanie twarzy, stanowisko balonikowe, baniek mydlanych i gipsowych figurek).

Na jarmarkowych stoiskach nie zabraknie tradycyjnego pieczywa z Polski i z Litwy, miodów, wędlin, wyrobów rękodzielniczych z drewna, szydełkowych robótek i wielkich obrusów, ręcznie tworzonych dekoracji, pachnideł i powideł wszelakiego autoramentu, potraw litewskich, tatarskich, regionalnych – w tym kiszki ziemniaczanej oraz chleba ze smalcem, baloników, biżuterii, zabawek. Będą też lokalne wydawnictwa, w tym najnowsza książka o choroskiej tematyce – „Wspomnienia wojenne”. Na jarmarku będzie można kupić prawie wszystko: od drobiazgów, poprzez wiktuały i węgiel, po samochody i mieszkania z garażem gratis.

A to wszystko w znakomitej atmosferze wesołego festynu, bo Jarmark Dominikański w Choroszczy to impreza pełna lata!

Organizatorem Jarmarku Dominikańskiego jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, a głównymi współorganizatorami są choroski Urząd Miejski i Muzeum Wnętrz Pałacowych.

 

 

Program Jarmarku Dominikańskiego:

 

11.00 uroczyste otwarcie Jarmarku Dominikańskiego

11.30 występ zespołu Klepaczanki – 30-lecie

12.00 teatr dla dzieci

13.00 koncert Anny Marii Korolczuk

13.00 przejazd kolumny zabytkowych pojazdów Stowarzyszenia MotoRetro

14.00 koncert Cantamen

14.30 pokaz tańca w wykonaniu Centrum Tańca i Fitness Latin Studio

15.00 koncert Adama Chroli

16.00 występ Viesna

17.30 koncert Holiday – 25-lecie zespołu

18.30 koncert The Dreamers

20.30 koncert Golden Life – gwiazdy wieczoru

22.00 – 24.00 Muzyka taneczna pod gwiazdami – Junior

 

Zapraszamy do polubienia strony Jarmarku Dominikańskiego na Facebooku!

Oferta dla handlowców tutaj!

plakat  jarmark dominikański 2015

460 odsłon