Wyjątkowe efekty Mikołajkowych Warsztatów Malowania Światłem


Z okazji Mikołajek 6 grudnia 2017 roku dwudziestoosobowa grupa miłośników fotografii uczestniczyła w warsztatach malowania światłem. Zgłębiane były aspekty techniczne, ale najwięcej radości przyniosło tworzenie. Powstały magiczne obrazki w świątecznym klimacie. Każdy z uczestników wyszedł z zajęć ze świąteczne stylizowaną polaroidową fotografią.

Zajęcia w Centrum Kultury poprowadziła instruktorka Karolina Gołębiewska. Warsztaty cieszyły się dużą popularnością. Na początku uczestnicy zostali zaznajomieni z podstawami technicznymi malowania światłem, by w przyszłości stworzyć takie fotografie w domowym zaciszu. Po chwili w dwóch grupach rozpoczęło się malowanie! Wszystkie światła zostały zgaszone, a w ruch poszły latarki i lampki przygotowane przez organizatorów. Każdy uczestnik kolejno stawał naprzeciw obiektywu i w ciągu kilku sekund miał za zadanie machać światełkiem tak, bo na matrycy aparatu zapisał się wzór.

IMG_7384

IMG_7401

IMG_7364

Po malowaniu światłem uczestnicy udali się do galerii, gdzie czekała na nich fotobudka wykonana przez instruktorki M-GCKiS. Zabawne gadżety, które zostały użyte do stylizacji zdjęć , wyzwoliły kolejne pokłady kreatywności: i na zdjęciach wykonanych polaroidem pojawiły się bałwanki, śnieżynki, renifery i mikołaje. Taką pamiątkę uczestnicy zabrali ze sobą, a prace wykonane na warsztatach trafią do uczesników drogą mailową.

Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i dobrą zabawę. Zapraszamy na kolejne warsztaty do M-GCKiS.

tekst: KG/M-GCKiS

foto: uczestnicy warsztatów

67 odsłon