Warsztaty z fotografii reporterskiej


piłka błotna

 

M-GCKiS ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych na jednodniowe warsztaty fotograficzne:

„Fotografia reporterska”.

Data: 24.04. godz. 17:00-20:00

Takie warsztaty to niecodzienna okazja by zapoznać się (w teorii i praktyce) z pracą fotoreportera. Na zajęciach będzie można nauczyć się między innymi jak tworzyć fotoreportaż  wielozdjęciowy, jak zawrzeć w jednej fotografii opowiadanie, jak archiwizować  oraz przygotowywać zdjęcia do publikacji i in.

Zajęcia poprowadzi:

Wojtek Wojtkielewicz z wykształcenia  techniki fotograf po Warszawskiej Szkole Foto-Chemicznej na ul. Spokojnej. Wieloletnia praca w laboratorium fotograficznym. W międzyczasie fotoreporter dla magazynu “Disco Polo”. Od 2005 fotoreporter, początkowo dla Kuriera Porannego,  obecnie dla Kuriera Porannego, Gazety Współczesnej oraz Twoje Miasto Białystok. Wykładowca w białostockiej Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości, członek, założyciel oraz wiceprezes stowarzyszenia Forum Fotografii I Multimediów organizatora festiwalu fotograficznego Białystok Interphoto. Członek założyciel nieformalnego stowarzyszenia “grupaB” (m.in. Normalny Białystok)W 2009 wyróżniony, a 2010 druga nagroda w Konkursie Dziennikarskim im. Jana Stepka W 2012 drugą nagroda w prestiżowym konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo w kategorii wydarzenia. Współorganizator festiwalu fotografii Białystok Interphoto 2013 oraz kurator wystawy Lipowa Street Photo. Wystawy zbiorowe (Basowiszcza w CLZ 2012, Lipowa Street Photo, Wystawa AFiP FFiM w ramach Białystok Interphoto). Inne działania społeczno kulturalne (Blokowisko, Białystok24H) 2014 wystawa autorska “Laureaci”, portrety laureatów nagrody im. Kazaneckiego.

Koszt uczestnictwa w warsztatach 20zł.

Można płacić w kasie M-GCKiS lub przelewem:

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

ul. Sienkiewicza 29

16-070 Choroszcz

Nr konta: 40 1140 1775 0000 2536 8700 3001

Tytuł przelewu: Opłata za warsztaty Wojtkielewicz

Na zajęcia należy wziąć ze sobą sprzęt fotograficzny ( aparat ) oraz przygotować 10-15 zdjęć (forma elektroniczna) do stworzenia fotoreportażu na dowolny temat.

452 odsłon