“Wakacyjna Liga Szóstek” – relacja z trzeciego tygodnia rozgrywek


W trzecim tygodniu rozgrywek w “Wakacyjnej Lidze Szóstek” nie było większych niespodzianek. W grupie A Izbiszcze rozgromiły młodych zawodników z GKS Choroszcz aż 16-0 – była to niezła lekcja ale wszystkie drużyny z tej grupy uzyskają awans do 1/4 finału. Także młodzież z GKS’u może w meczach grupowych zbierać doświadczenie. W drugim meczu tej grupy Nankatsu pokonało Narew Żółtki 8-2. W grupie B natomiast po wygranej 2-0 nad New-Opticą awans do fazy pucharowej wywalczyła ekipa AB Grand II. W drugim meczu tej grupy Lambada Choroszcz uległa 1-6 drużynie Piasta i podobnie jak LZS Choroszcz w dalszym ciągu pozostaje bez punktu.

Grupa A:

Izbiszcze – GKS Choroszcz 16-0
Nankatsu – Narew Żółtki 8-2

Grupa B:

Lambada Choroszcz – Piasta 1-6
New-Optica – AB Grand II 0-2

Tabele dostępne na stronie poświęconej rozgrywkom.

Czwarty tydzień gry to tylko jedno spotkanie w grupie 5-zespołowej. We wtorek 4 sierpnia Piasta zmierzy się z New-Opticą.

4 sierpnia (wtorek):

20:15 Piasta – New-Optica (gr. B)

 

Wszystkie wyniki, składy, klasyfikację strzelców można na bieżąco śledzić na stronie m-gckis.ligspace.pl


W kategorii szkół podstawowych doszło do ostatecznego rozstrzygnięcia. Prowadzące do tej pory 2-0 Izbiszcze pokonały po raz trzeci drużynę FC Choroszcz i tym samym zostały Mistrzem “Wakacyjnej Ligi Szóstek” o Puchar Dyrektora M-GCKiS w kategorii szkół podstawowych! Tym razem zwycięstwo 3-0 dały bramki Marcina Krysztopika, Krystiana Szmelcera i Dominika Kozłowskiego. Gratulujemy! Młodzi zawodnicy medale odbiorą przed meczem finałowym kategorii “open”, który zostanie rozegrany w ostatnim tygodniu sierpnia. Gratulujemy! Większość tych chłopców trenuje pod okiem Jacka Sieńko w młodzieżowych drużynach Narwi Choroszcz – życzymy powodzenia w nadchodzących rozgrywkach!

FC Choroszcz – Izbiszcze 0-3 (0-0)

Składy:
FC Choroszcz: Adrian Ostapowicz, Mateusz Cholewski, Damian Sokół, Marcel Żakowski, Mariusz Sierota, Olaf Jankowski, Karol Buła, Krystian Sokół
Izbiszcze: Adam Dziejma, Dominik Kozłowski, Kacper Ziemkiewicz, Jakub Sadowski, Marcin Krysztopik, Krystian Szmelcer, Damian Szymborski, Arkadiusz Szymborski, Kacper Błaszko

Oceny bramkarzy: Adrian Ostapowicz (4) – Adam Dziejma (5)
Najlepszy zawodnik meczu: Krystian Szmelcer

Klasyfikacja strzelców:

Krystian Szmelcer – 3
Marcin Krysztopik – 3
Kacper Błaszko – 2
Jakub Arkadiusz Szymborski – 2
Kacper Ziemkiewicz – 1
Dominik Kozłowski – 1