“W starym kinie” zagrano po raz trzeci!


4 października odbył się trzeci pokaz “W starym kinie”. Ostatni z cyklu już jutro, 11 października o godz. 18:00 w dawnym Kinie Zdrowie. Zapraszamy całymi rodzinami!

W środę 4 października 2017 w dawnym Kinie Zdrowie odbył się trzeci pokaz z cyklu “W starym kinie”. Zanim na ekranie pojawił się “Kwiat pustyni”, w podróż w historię kinematografii zabrał nas znany nam już dobrze pan Zdzisław Konopko, który jak nikt zna tajniki choroszczańskiej kinematografii!

Pokaz poprzedziła projekcja “Kroniki filmowej”. Zamiast pogadanki o historii kina zobaczyliśmy ją na własne oczy. Spotkania “W starym kinie” od początku mają wymiar edukacyjny, ale nikt z organizatorów nie przypuszczał, że widzowie będą mogli doświadczyć go zarówno słuchem, jak i wzrokiem! Pokaz zgromadził kilkanaście osób. Bardzo cieszy fakt, że na kolejnych seansach widzimy nowe twarze.

Mamy nadzieję, że w kolejną środę, 11 października kino przyciągnie kolejnych, nowych widzów, w których zapłonie miłość do X muzy. Ostatnie spotkanie rozpoczniemy o godz. 18:00 małą niespodzianką, która pozwoli przybliżyć tematykę kinematografii. Po niej wyświetlimy familijny film, który powinien zobaczyć każdy miłośnik psów! O psiej przyjaźni powiedziano już wiele, teraz zobaczymy ją na dużym ekranie!

Wstęp na seanse jest wolny. Przed wejściem do kina będą rozdawane wejściówki, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy!

Pokazy filmowe “W starym kinie” są inicjatywą lokalną w ramach działania Instalacja Kultury.

Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017.

Projekt bez tytułu

tekst KG/M-GCKiS

foto: Marek Sokół