Teatr PAPAHEMA wystąpi w Choroszczy!


            Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na znakomity spektakl Teatru PAPAHEMA, który zagości w Choroszczy już 3 kwietnia o godz. 19:00 
w ramach ogólnopolskiej akcji DOTKNIJ TEATRU!

Zespół Teatru o sobie:

“Teatr PAPAHEMA został założony przez absolwentów kierunku aktorskiego na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza: Paulinę Moś, Helenę Radzikowską, Pawła Rutkowskiego i Mateusza Trzmiela. Od maja 2014 roku działamy jako Fundacja Teatr PAPAHEMA. Łączy nas wspólne poczucie humoru i gust. Marzymy o robieniu teatru dowcipnego, a zarazem mądrego i wysmakowanego estetycznie. Interesuje nas łączenie środków teatru formy z teatrem aktorskim oraz zderzanie tego zestawienia z klasyczną literaturą i współczesną wrażliwością.”

Opis spektaklu:

Moral insanity. Tragedia ludzi głupich” na podstawie „Ich czworo. Tragedia ludzi głupich” Gabrieli Zapolskiej

Pięciokąt miłosny. Żona, Mąż, Kochanek, Przyjaciółka domu i Kochanka kochanka. „Kaczusia srebrna, laleczka cukrowa, kiciąteczko z aksamitnymi łapkami, fiołek smażony w cukrze, wyzłocony komar”. Lukrowane komplementy i melodramatyczne gesty przeplatają się z obnażającymi zdziecinnienie napadami histerii. Zabawa w dom przeradza się tragifarsę, bo w tę grę zamieszany jest ktoś jeszcze – bezbronny, uprzedmiotowiony i pozbawiony prawa głosu… Dziecko pada ofiarą moral insanity dorosłych. Tematyka sztuki napisanej przez Gabrielę Zapolską ponad sto lat temu poraża dziś aktualnością. Konwencje teatralne starzeją się jednak szybciej niż trafne spostrzeżenia obyczajowe. Młodzi twórcy podjęli próbę znalezienia formy teatralnej, która stałaby się medium pozwalającym młodopolskiemu dramatowi skomunikować się ze współczesnym widzem. Przedstawienie Teatru PAPAHEMA założonego przez absolwentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej łączy aktorstwo dramatyczne ze środkami wyrazu teatru lalek.”

czas trwania: 75 minut

reżyseria: zespół
opieka artystyczna: Łukasz Lewandowski
scenografia, kostiumy, lalka: Justyna Banasiak
muzyka: Natasza Topor, Dariusz Chociej
reżyseria światła: Tobiasz Czołpiński

obsada:
Żona – Helena Radzikowska
Mania – Małgorzata Patryn / Magdalena Dąbrowska
Wdowa – Paulina Moś / Małgorzata Rytel
Mąż – Paweł Rutkowski
Fedycki – Mateusz Trzmiel

link do trailera spektaklu:

MIEJSCE: aula Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

CENA: 10 zł/bilet

Za bilety – po dokonaniu telefonicznej rezerwacji – można również płacić przelewem na konto Centrum /Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, ul. Henryka Sienkiewicza 29, nr konta: 64 1020 1332 0000 1402 0945 0430/. W tytule przelewu należy wpisać „BILETY PAPAHEMA”, a w dalszej części należy wpisać nr telefonu komórkowego, na który zostanie przesłane potwierdzenie zakupu biletów. Rezerwacja telefoniczna jest ważna 3 dni, po tym czasie, jeżeli środki nie wpłyną na konto, rezerwacja jest automatycznie anulowana. Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji na temat telefonicznej rezerwacji udzielamy pod nr telefonu 85 719 14 31.

tekst opisujący i foto – własność Teatru PAPAHEMA


 

179 odsłon