Staż w Centrum Kultury w Choroszczy – Praktykuj w kulturze!


Zainwestuj w przyszłość już w te wakacje! W Centrum Kultury w Choroszczy czeka staż w dziale promocji i edukacji w ramach programu Praktykuj w kulturze Narodowego Centrum Kultury. Zdobędziesz doświadczenie zawodowe i niezbędne umiejętności do podjęcia pracy zawodowej. Staż będzie też niezapomnianą przygodą – zapraszamy do aplikacji!

Jeśli jesteś sumiennym i pomysłowym, nie bojącym się wyzwań studentem III roku studiów licencjackich, I lub II magisterskich – zapraszamy na staż, który zapewni kreatywne i aktywne wakacje oraz solidne doświadczenie zawodowe. 

Staż to gwarancja dobrze wykorzystanego czasu wakacji, doświadczenie poparte prestiżowym certyfikatem, możliwość szkoleń i realizacji autorskiego pomysłu na działania kulturalne. Staż to wyzwania: promocja kultury, tworzenie i realizacja reportaży z wydarzeń, wsparcie organizacji Jarmarku Dominikańskiego i Dnia Ogórka. To też poznanie pojęcia i istoty “fenomenu” w animacji kultury – brzmi zagadkowo? Po stażu wszystko będzie jasne! Podsumowując – praktyki to czas inwestycji w przyszłość.

Zakres obowiązków:

-organizowanie i prowadzenie działań animacyjnych dla wszystkich grup wiekowych (np. w ramach Festiwalu Wzajemności)
-promowanie działań kulturalnych (m. in. tworzenia strategii, grafik, tekstów, zdjęć)
-wsparcie zespołu przy realizacji Jarmarku Dominikańskiego i Dnia Ogórka
-współpraca z animatorem przy realizacji projektów (m. in. półkolonii Lato w mieście, Infrastruktura Domów Kultury)
 
Cel stażu:
-wprowadzenie do pracy animatora kultury w instytucji samorządowej
-zdobycie narzędzi pracy animatora (m. in. wiedzy o komunikacji z odbiorcą, diagnozowania potrzeb, tworzenia wydarzeń kulturalnych)
-nauka tworzenia relacji z wydarzeń (reportaży tekstowych i fotograficznych)
-poznanie form działalności kulturalnej zbudowanych na “fenomenie”
 
Zgłoszenia trwają od 4 do 16 czerwca za pośrednictwem portalu Pracuj w kulturze. 
Staż będzie trwał w terminie 17.06 – 30.09.2019 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy w dziale promocji i edukacji. Szczegóły na stronie Narodowego Centrum Kultury. 
18 odsłon