“Układanka” na zakończenie projektu “Ucieczka z szuflady”


Jak ostatnia z szuflady uciekła Paulina Cholewska. Wystawa pt. “Układanka” otworzona została 27 maja 2019 roku. Można ją oglądać w Galerii Centrum Kultury w Choroszczy. 

“Układanka” to barwne, emocjonalne obrazy autorstwa Pauliny Cholewskiej. Młoda artystka pochodzi z gminy Choroszcz. Od wielu lat działa artystycznie. Swoją przygodę z malowaniem zaczęła od szkiców. Później spod jej pędzla wyszły abstrakcje – barwne plamy, które są pewnym rodzajem artystycznej łamigłówki. Kolory na niektórych płótnach uzupełnia blask zatopionych w farbie drobinek, co daje wrażenie ruchu na obrazie. Błyszczące elementy są urokliwe i pięknie odbijają światło najadając barwnym kleksom głębi. Artystka cały czas operuje plamami kolorów. Część z nich tworzy abstrakcje, a inne układają się w kwiatowe kompozycje. 

Wernisaż, który odbył się 27 maja, zgromadził grono miłośników sztuki, którym szczególnie przypadły do gustu prace Pauliny Cholewskiej. Sympatyczna i otwarta artystka chętnie dzieliła się swoimi przeżyciami oraz opowiadała o procesie twórczym. Wystawę można oglądać w Galerii Centrum Kultury. Zachęcamy do zabrania ze sobą pocztówki, na której widnieje jedno z dzieł Pauliny Cholewskiej oraz pozostawienia wpisu w kronice projektu. Wystawa zamyka cykl wernisaży w ramach projektu “Ucieczka z szuflady” sfinansowanego ze środków Fundacji “ORLEN – DAR SERCA” w ramach programu “Moje miejsce na Ziemi”.

83 odsłon