Spotkanie poetyckie


5 marca 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy odbyło się spotkanie autorskie z poetką, animatorką kultury, nauczycielką języka polskiego, przybyłą prosto z Portugalii – Katariną Lavmel.
Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu Przemysław Waczyński, wraz z Pauliną Krysiewicz powitali autorkę oraz przybyłych gości, krótko prezentując sylwetkę poetki oraz wprowadzając w temat spotkania , który brzmiał „Portugalia owiana wierszem, poetycko-podróżnicze inspiracje”. Podczas spotkania gościliśmy również Panią Małgorzatę Rokicką – Szymańską reprezentującą Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy której współpracy i finansowaniu odbyło się to wtorkowe spotkanie. Spotkanie było również prezentem dla czytelników, a w szczególności dla Czytelniczek Biblioteki z okazji Dnia Kobiet.
Pani Katarina podczas spotkania opowiedziała o swojej twórczości, ale i w dużej mierze o życiu w Portugalii, o lokalnych zwyczajach, krajobrazach, sile oceanu. Goście mogli również podziwiać piękne fotografie, które idealnie zobrazowały miłość poetki do Portugalii oraz wysłuchać typowej dla portugalskich klimatów muzyki. Poetka odczytała swoje autorskie wiersze, zarówno po polsku jak i po portugalsku. Nie jeden z nich okazał się prawdziwym łamańcem językowym.
Chwilę po spotkaniu można było nabyć najnowszy tomik poezji Katariny Lavmel „Anturaż”, poetka obdarowała słuchaczy spotkania pamiątkowymi pocztówkami-„anty-walentynkami” oraz muszlami przywiezionymi przez nią prosto z Portugalii. Był również czas na wspólną fotografię oraz pamiątkowy wpis do kroniki Biblioteki.
Zachęcamy do zapoznania się z twórczością Katariny Lavmel, tomik „Anturaż” ze specjalną dedykacją „ Dla Czytelników Biblioteki w Choroszczy- portugalskie impresje” jest już dostępny w naszej Bibliotece.

Tekst: P.K
Foto : A.K