Spotkanie opłatkowe ludzi kręgu kultury


 

DSC_0080

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy w środę 17 grudnia było miejscem spotkania opłatkowego twórców, przyjaciół, animatorów, sponsorów i pracowników kultury. Wszystkich licznie przybyłych – w tym przedstawicieli choroszczańskiego samorządu gminnego na czele z burmistrzem Choroszczy Robertem Wardzińskim wraz z Małżonką serdecznie powitał Romuald Ożlański, dyrektor Centrum i bardzo ciepło dziękował wszystkim za współpracę w mijającym roku 2014.

Następnie z własnymi aranżacjami popularnych kolęd wystąpiła grupa Nervovoohoży, a Klepaczanki przypomniały zasłuchanej publiczności osiemnastowieczne pastorałki i tradycyjne życzenia kolędników. Chór Kameralny pod kierownictwem pani Małgorzaty Olechno również pięknie zaśpiewał, a zgromadzeni poczuli, że Boże Narodzenie już bardzo blisko. Przybyłym życzenia pomyślności złożył burmistrz Choroszczy, a ks. proboszcz Leszek Struk poprowadził modlitwę.

Oczywiście nie zabrakło przełamywania się opłatkiem i składania serdecznych życzeń a na zakończenie wigilijnego poczęstunku. Bogatą oprawę wizualną wydarzenia przygotowała Monika Tekielska-Chmielewska wraz z grupą uczęszczających na autorskie zajęcia plastyczne  dzieci.

W rolę Mikołaja wcielił się Józef Waczyński – prezes Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy, który sprezentował wszystkim przybyłym świeżo wydrukowane kalendarze ścienne na 2015 rok ze zdjęciami autorstwa Szymona Paczyńskiego. Kalendarz wydany przez Towarzystwo zaprojektowała Barbara Bielawiec, a przedsięwzięcie wydawnicze sfinansowali: Bank Spółdzielczy w Białymstoku Oddział w Choroszczy, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Leszek Rajczuk, Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Choroszczy, Urząd Miejski w Choroszczy i Zakład Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Choroszczy.

W ten piękny sposób powoli zmierza do końca tegoroczny rok kulturalnych wydarzeń.

GwCH

 

DSC_0088 DSC_0108 DSC_0133 DSC_0142 DSC_0150 DSC_0162 DSC_0165 DSC_0170 DSC_0179

35 odsłon