Spotkanie autorskie z Januszem Andrzejczakiem


Dnia 7 października 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie z Januszem Andrzejczakiem. Spotkanie prowadził Hubert Piętka z Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Janusz Andrzejczak— poeta, prozaik, malarz, wędrowiec. Urodził się w 1956 roku w Toruniu, gdzie mieszka i pracuje. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nauczyciel, pedagog. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autor tomików poetyckich: Taki Jeden, Łagodna, Ballada o Genku. Maluje, rysuje, dla siebie i innych. Mówi o sobie: ciałem torunianin a sercem Podlasianin.

Podczas spotkania przy kawie autor opowiadał o swoim darze pisania oraz czytał swoją poezję. Pan Andrzejczak mówił, że jest zakochany w naszym regionie, w naszej gościnności, przychylności oraz otwartości na potrzeby innych ludzi. W trakcie spotkania nie zabrakło również dyskusji, klubowicze zadawali pytania oraz podzielili swoimi refleksjami na temat poezji oraz piękna przyrody jaka nas otacza.

Na koniec można było kupić książki autora oraz otrzymać autograf i wpis do książki. Pan Janusz podarował jedną ze swoich książek pt. „Przedziwnia. Ballada o Gienku” do zbiorów naszej biblioteki.

Spotkanie relacjonowała telewizja kablowa TVK-NET.

Zapraszamy do czytania.

Elżbieta Wróblewska

Kierownik Biblioteki

Fot. E.Ko.

227 odsłon