Rytmy Czasu z koncertem w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze


W piątek 26 października 2018 roku mieszkańcy Czeremchy usłyszeli patriotyczne przesłanie, jakie zaniósł im zespół Rytmy Czasu z Choroszczy. Koncert “Niepodległa – nasz Dom” to okazja do świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koncert pod tytułem “Niepodległa – nasz Dom” to podróż przez historię Polski. To wspomnienie wydarzeń bolesnych, takich jak I i II wojna światowa, czy czasy komunizmu, ale też nadzieja wzniecająca ducha patriotyzmu i pobudzająca do troski o Ojczyznę.

Na koncert przyszła grupa mieszkańców Czeremchy w różnym wieku. Na widowni zasiadły dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Młode wokalistki pięknymi głosami urzekły publiczność. Niosły przesłanie miłości do Ojczyzny i troski o nią. Repertuar trafił do każdego, niezależnie od wieku, komu na sercu leży dobro Polski. 

Repertuar powstał pod opieką Jerzego Tomzika, który prowadzi zespół od 15 lat. Jest on autorem aranżacji, które sprawiają, że dobrze znane nam utwory odkrywamy na nowo. Podczas koncertu usłyszeliśmy dobrze znaną pieśń “Wojenko, wojenko”, utwór “Był taki czas”, czy “Polskie skrzydła”. Mogliśmy przenieść się w czasie i poczuć “Psalm stojących w kolejce”, jak bywało w czasach PRL, ale kolejne piosenki pozwoliły nam zobaczyć “Świat w kolorze nadziei”. Występ spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem publiczności. Wszyscy goście otrzymali płytę zespołu pt. “Niepodległa – nasz Dom”, która będzie towarzyszyła im na co dzień.

Koncert został zrealizowany w ramach programu Pomost dla Niepodległej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku. Dziękujemy za wsparcie WOAK Białystok. Dziękujemy pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czeremsze, pani Barbarze Kuzub-Samosiuk za gościnę i serdeczność, z jaką został przyjęty zespół.