Zajęcia letnie w MGCKiS – trwają zapisy


Od 13 do 17 lipca serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od lat 6 do 12 na atrakcyjne zajęcia letnie organizowane przez pracowników M-GCKiS. Każdego dnia w godzinach od 9:00 do 15:00 moc atrakcji dla dzieci o każdym usposobieniu. Znajdą coś dla siebie zarówno amatorzy sportu, tańca, pracy w glinie, malarstwa, grafiki, kina, pływacy oraz wielbiciele ptaków.

Do pobrania:

regulamin

karta kwalifikacyjna

W poniedziałek

do południa w auli M-GCKiS będziemy zapoznawać się za pomocą pedagogiki zabawy i tańców integracyjnych. Po obiedzie (catering) w Pracowni Sztuk Wizualnych dowiemy się co to jest logo, wykonamy własne projekty i zrealizujemy je w glinie.

We wtorek

pojedziemy na wycieczkę do Muzeum Wsi Podlaskiej, gdzie w tamtejszej Sokolarni spotkamy się z różnymi gatunkami sokołów, jastrzębi, orłów i sów. Będziemy mieli okazję wziąć na rękę żywego, drapieżnego ptaka. Poza tym zobaczymy w jakich domkach żyły nasze praprababcie, jak wyglądały ich ogródki. Zbierzemy się przy ognisku i skosztujemy upieczone przez siebie kiełbaski. Najedzeni udamy się na zwiedzanie stadionu, gdzie gra nasza Jagiellonia i wygrywa mecze.

W środę

czeka nas wycieczka do Supraśla. Przejdziemy się pięknym supraskim bulwarem z podwórkową siłownią, by na jego końcu dojść do Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa. Tam poznamy dawne drukarskie maszyny, prasy, czcionki. Będziemy mogli wczuć się w rolę XV wiecznych drukarzy robiąc odbitki na replice prasy drukarskiej Gutenberga, a także poznać tajniki produkcji papieru. Po drukarskiej przygodzie udamy się na smaczny, domowy obiad, aby zaraz po nim zwiedzić tajemnicze Muzeum Ikon, gdzie poza wzrokowo-duchową ucztą czekają nas warsztaty, podczas których własnoręcznie poznamy kolejne etapy pracy nad ikoną, symbolikę koloru, gestu, napisów. Tego dnia wrócimy nieco później, czyli ok 16:15 – 16:30.

Czwartek

to miejskie szaleństwo. Najpierw Kino Helios w Atrium Biała i film MINIONKI w 3D i zwiedzanie operatorni. Później przerwa od zdrowego jedzenia, czyli posiłek z zabawką w KFC, a po nim przejazd na 1,5 godzinne szaleństwo w parku wodnym Tropikana w hotelu Gołębiewski. Oj będzie się działo!

Piątek

będzie dniem sportu i podsumowania wrażeń. Spędzimy ten dzień na Orliku, gdzie weźmiemy udział w rozgrywkach sportowych, zajęciach „kocykowych” z namiocikami, zajmiemy się drobnym rękodziełem i wszystkim co sobie wcześniej wspólnie wymyślimy. Tego dnia każdy otrzyma pamiątkowy dyplom ze zdjęciem grupy oraz niespodziankę. Obiad (catering) zjemy na Orliku lub w Centrum.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Każdego dnia posiłek w godzinach 12:00 – 13:00. W poniedziałek i piątek dwudaniowy catering w M-GCKiS, we wtorek ognisko z kiełbaskami,w środę dwudaniowy obiad w stołówce w Supraślu, w czwartek posiłek w KFC.

Przejazdy autokarami lokalnej firmy TMP BUS

Dziećmi zaopiekuje się wykwalifikowana, energiczna i doświadczona kadra pracowników M-GCKiS (kobiety i mężczyźni). Minimum 1 opiekun na 15 dzieci. Poza tym podczas wycieczek warsztaty poprowadzą specjaliści w swoich dziedzinach.

Całkowity koszt zajęć letnich to 180zł. Nie ma możliwości rezygnacji z wybranej atrakcji w celu pomniejszenia kosztów.

Płatne w kasie M-GCkiS lub przelewem. Nr konta: 64 1020 1332 0000 1402 0945 0430. Tytuł: imię i nazwisko dziecka, opłata za zajęcia letnie 2015.

Istnieje możliwość wystawienia faktury w celu odpisania kosztów w zakładzie pracy.

Zapisy i więcej szczegółowych informacji od poniedziałku 29 czerwca pod numerem telefonu M-GCKiS: (85) 719 14 31

zajecia letnie

——————————————————————————————————————-

STRONY INTERNETOWE ATRAKCJI:

Muzeum Wsi Podlaskiej i Sokolarnia: http://www.bialostockiemuzeumwsi.pl/archiwum,201.html

Stadion Miejski w Białymstoku: http://www.stadion.bialystok.pl/

Muzeum Ikon w Supraśłu: http://www.muzeum.bialystok.pl/s,edukacja–oferta-dla-grup-…

Muzeum Sztuki drukarskiej i Papiernictwa: http://www.suprasl.pl/…/muzeum-sztuki-drukarskiej-i-papiern…

Kino Helios, film Minionki 3D: http://www.helios.pl/…/BazaFil…/Szczegoly/film/4657/Minionki

Park wodny Tropikana: http://www.golebiewski.pl/bia…/atrakcje/park-wodny-tropikana

Strona internetowa przewoźnika: http://tmpbus.pl/kontakt.html

590 odsłon