Otwarcie wystawy malarstwa Aleksandra Welsa


Spektakle, koncerty, warsztaty… i nareszcie wystawa malarstwa. Już 23 października o godz. 19:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbędzie się ciekawe wydarzenie artystyczne, którego bohaterem będzie malarstwo Aleksandra Welsa, pejzażysty Podlasia i Mazur tworzącego po II wojnie światowej.

Wernisaż

23 października, piątek, godz. 19:00,
Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy,
ul. H. Sienkiewicza 29,
wstęp wolny

Aleksander Wels. Wyprawa w przeszłość

Otwarcie wystawy przypominającej twórczość, a także niezwykłą osobowość jednego z założycieli i aktywnych działaczy białostockiego środowiska artystycznego po II wojnie światowej. Wels został zapamiętany jako miłośnik przyrody, pejzażysta Podlasia i Mazur, ostatni prawdziwy malarz plenerowy, człowiek pełen ciepła i serdeczności, troskliwy i wspierający nauczyciel.

Wystawa będzie prezentowana do 20 listopada 2015 roku.

Kuratorka wystawy: Marta Pietruszko.

Aleksander Wels (1902-1976) – ur. w Warszawie, studiował w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Krakowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1948 r. został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Do 1957 r. uczył w Liceum Technik Plastycznych w Białymstoku. Bohater kilkunastu wystaw indywidualnych oraz wielu zbiorowych, stały uczestnik plenerów białowieskich. Autor wielu realizacji sakralnych, m.in. projektów trzech ołtarzy do kościoła św. Rocha w Białymstoku, polichromii do kościołów w Chodorówce Nowej, Trzciannem, Bargłowie i Prostkach. Należał do Ogólnopolskiej Grupy Artystów Plastyków Zachęta.

440 odsłon