Opera Turandot


Wyjazdy do Opery Podlaskiej od zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy. Tymże razem było tak samo i w ostatnią niedzielę 27 stycznia wybraliśmy się na operę Turandot – nieukończoną operę w trzech aktach włoskiego kompozytora Giacoma Pucciniego.

Część pojechała na operę autokarem sfinansowanym ze środków Urzędu Miejskiego dzięki uprzejmości Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego.

Opera opowiadała o okrutnej chińskiej księżniczce i odważnym księciu Kalafie. Jest to historia odwiecznej walki płci, przesycona erotyzmem i potężnymi uczuciami. Ukazuje człowieka z krwi i kości w jego sprzecznościach i namiętnych porywach serca, stając się kluczem do naszej podświadomości. „Turandot” jest ostatnią, nieukończoną operą Giacoma Pucciniego, w której możliwości twórcze kompozytora objawiły się najpełniej, a dzieło osiągnęło niespotykaną dotąd w jego twórczości siłę wyrazu. Pracę nad operą przerwała śmierć Pucciniego, finał utworu dopisał Franco Alfano.

To nie pierwszy wyjazd do opery zorganizowany dla mieszkańców gminy przez M-GCKiS. Tak jak poprzednie, cieszył się dużym zainteresowaniem co potwierdza dalej fakt, że mieszkańcy naszej gminy potrzebują takich wyjazdów i chętnie w nich uczestniczą. Dlatego kolejny wyjazd już niebawem! 🙂

 

466 odsłon