Odwiedziny w Ziołowym Zakątku


W miniony piątek (28-06-2019) uczestnicy świetlic z Barszczewa, Złotorii i Konował uczestniczyli w bardzo ciekawej wycieczce z dala od zgiełku miast i cywilizacji odwiedzając “Ziołowy zakątek” we wsi Koryciny, w którym życie wydaje się zwalniać i toczyć swoim leniwym tempem. Wśród tych przepięknych terenów mieli możliwość zapoznania się z historią ziołolecznictwa i tradycyjnego zbioru ziół, uczestnicy komponowali własne mieszanki herbaciane. Niewątpliwym zainteresowaniem zwłaszcza najmłodszych uczestników wycieczki cieszył się plac zabaw oraz mini zoo, gdzie można było pobawić się między innymi z kozami, nakarmić króliki i świnki morskie.

Po pełnym wrażeń przemierzaniu ścieżek edukacyjnych Podlaskiego Ogrodu Botanicznego każdy mógł skosztować oryginalnych smaków przepysznych tradycyjnych lodów.

To była pierwsza w tej edycji wycieczka świetlic, ale na pewno nie ostatnia dlatego ciągle zapraszamy wszystkich chętnych do uczestniczenia w zajęciach świetlic w Barszczewie, Złotorii i Konowałach.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

.