Nowa oferta zajęć w sezonie 2015/16


Od września uczniowie rozpoczynają naukę w szkołach a w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu rozpoczyna się sezon edukacji artystycznej i sportowej. Dla wszystkich zainteresowanych osobistym rozwojem poprzez sztukę i sport przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć w grupach wiekowych i wielopokoleniowych. Poza zajęciami, które wpisały się już na stałe w nasz program pojawiają się nowe propozycje, a wśród nich: warsztaty teatralne dla młodzieży, nauka gry na gitarze elektrycznej, ukulele, warsztaty designerskie, pakiet zajęć fitness i powrót tańca towarzyskiego dla dorosłych. Poza tym, jeszcze więcej cieszących się wyjątkowym zainteresowaniem wyjazdów na wydarzenia sportowe i kulturalne poza naszą gminą.

Pragniemy stale rozbudowywać ofertę i podnosić jej standard w oparciu o potrzeby mieszkańców naszej gminy. Aby im sprostać wydłużyliśmy godziny pracy Centrum do 21:00, to daje możliwość przeprowadzenie większej liczby zajęć w jednym czasie. Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy finansowane jest w większości z dotacji gminy, wobec tego ceny zajęć nadal mogą być kilkakrotnie niższe niż w sąsiednim Białymstoku. Przy czym warto nadmienić, że poziom zajęć i wykwalifikowanie naszej kadry niczym nie odbiega od innych ośrodków kultury.

 

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa specjalne pakiety promocyjnych cen za udział w kilku różnych zajęciach w tygodniu. Szczegóły w poniższych opisach. Ponadto Centrum Kultury i Sportu honoruje Kartę Dużej Rodziny.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą i do zobaczenia na zajęciach!

Zespół M-GCKiS

 

EDUKACJA ARTYSTYCZNO-KULTURALNA

NAUKA GRY NA PIANINIE

Nauka gry na instrumencie od podstaw. Teoria oraz zasady muzyki. Kursanci corocznie koncertują w Muzeum Wnętrz Pałacowych, bywają też z koncertami w Operze Podlaskiej. Zajęcia pozalekcyjne prowadzi Michał Szymczuk wykwalifikowany instruktor z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje są płatne 100zł/mc.

DSC_2413

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH: GITARZE KLASYCZNEJ

Program zajęć będzie indywidualnie dobierany do umiejętności, wieku ucznia oraz jego muzycznego gustu i temperamentu. Lekcja trwa 45 min (4 lekcje w miesiącu). Cena 100 zł./ miesiąc. Zajęcia prowadzi Giennadij Szemiet – kompozytor, profesjonalny muzyk, który w pracy pedagogicznej uczy grać na gitarze, perkusji i akordeonie.

Pierwsze zajęcia organizacyjne nauki gry na instrumentach połączone z lekcją pokazową odbędą się 12.09 (sobota) o godz. 12:00 w Sali Muzycznej M-GCKiS.

TANIEC TOWARZYSKI DLA DZIECI i MŁODZIEŻY

Uczestnicy poznają tańce klasyczne oraz latynoamerykańskie od podstaw. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany instruktor z wieloletnim doświadczeniem. Odpłatność miesięczna od osoby za zajęcia: grupa wczesnoszkolna 25zł, grupa szkolna 40zł. Zajęcia odbywać się będą we wtorki o 16:00 (grupa wczesnoszkolna) i poniedziałki, środy i piątki o 17:00 (grupa szkolna).

TANIEC TOWARZYSKI DLA DOROSŁYCH

Uczestnicy poznają tańce klasyczne oraz latynoamerykańskie od podstaw. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany instruktor z wieloletnim doświadczeniem. Odpłatność miesięczna od osoby za zajęcia 25 zł. Zajęcia odbywać się będą w piątki o 19:00.

TANIEC NOWOCZESNY

Kompilacja wielu stylów tanecznych charakteryzująca się dynamiką i różnorodnością. Zajęcia pozalekcyjne są  dla osób od 7 do 18 roku życia. Podczas treningów ćwiczone są takie style jak: hip-hop, pop, r&b,  jazz i funky. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany instruktorka Julia Kaczorowska. Odpłatność za zajęcia 25zł/mc.

TANIEC

PRACOWNIA SZTUK WIZUALNYCH

M-GCKiS zaprasza wszystkich zainteresowanych edukacją artystyczną, twórczością i rozwojem na zajęcia w grupach wiekowych i wielopokoleniowe. Pracownię prowadzi: Monika Tekielska-Chmielewska – plastyk-grafik, pedagog, arteterapeutka.

DSC_0981

PLASTYKA DLA MŁODSZYCH DZIECI

Zajęcia plastyczne Kolorki Moniki dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat są świetną okazją do
nieskrępowanej ekspresji twórczej w różnych technikach plastycznych. Prowadzenie: Monika Tekielska-Chmielewska. Zajęcia odbywać się będą w środy od 16:00 do 17:30. Zapisy do końca września. Start zajęć w październiku. www.kolorki-moniki.blogspot.com

ZAJĘCIA PLASTYCZNE DLA STARSZYCH DZIECI

Zajęcia plastyczne Kolorki Moniki dla dzieci w wieku od 9 lat. Głównym celem zajęć są wspólne podróże w głąb swojej wyobraźni możliwe dzięki tworzeniu nietypowych dzieł za pomocą niekonwencjonalnych materiałów. W międzyczasie sięgamy po tradycyjne ołówki, farby i masy plastyczne by szkolić swój plastyczny warsztat. Zajęcia prowadzi Monika Tekielska-Chmielewska.  Zajęcia odbywać się będą we wtorki od godziny 17:00 do 18:45. Zapisy do końca września. Start zajęć w październiku.

DSC_0227

RYSUNEK I MALARSTWO

Cotygodniowe zajęcia, skierowane do młodzieży, dorosłych i seniorów. W programie: studium natury, postaci i pejzażu; zasady kompozycji, perspektywy, modelunku światłocieniowego; uwrażliwianie na barwy; ciekawe techniki malarskie; techniki graficzne; zadania wyobrażeniowe.  Zajęcia uwieńczy wspólna wystawa.  Prowadzenie: Monika Tekielska-Chmielewska. Zajęcia odbywać się będą w środy od 17:30 do 20:00. Zapisy do końca września. Start zajęć w październiku.

DSC_1166

WARSZTATY DESIGNERSKIE

Cykl zajęć dla miłośników niebanalnych realizacji wnętrzarskich, budowniczych czegoś z niczego, majsterkowiczów, hobbystów, aranżatorów swego otoczenia i image’u. Skierowane do młodzieży, dorosłych i seniorów. Prowadzenie: Emilia Kosakowska i Monika Tekielska-Chmielewska. Zajęcia odbywać się będą we wtorki od 19:00 do 20:45. Zapisy do końca września. Start zajęć w październiku.

nozczyki

 

 

Udział w pojedynczych cotygodniowych zajęciach z oferty Pracowni Sztuk Wizualnych to koszt 30zł/mc, wybór dwóch to 50zł , natomiast trzech to już tylko 70zł/mc.

CHÓR KAMERALNY

Chór powstał w styczniu 2010 roku. Śpiewają w nim mieszkańcy Choroszczy, pasjonaci muzyki chóralnej. Dyrygentem chóru jest Małgorzata Olechno. W repertuarze chóru znajdują się wielogłosowe utwory sakralne i świeckie kompozytorów różnych epok, pieśni patriotyczne oraz kolędy. Zajęcia są bezpłatne.

DSC_2725

RYTMY CZASU / RHYTM OF TIME

Pod dyrekcją Jerzego Tomzika. W jego skład wchodzą dzieci, młodzież oraz osoby dojrzałe. Chórzyści dwa razy w tygodniu uczą się podstaw śpiewu oraz właściwej prezencji na scenie. Wykonują repertuar głównie rozrywkowy – zarówno klasykę, jak i
mniej znane utwory. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zespół regularnie koncertuje i nagrywa płyty. Zajęcia dla grupy młodszej odbywają się we wtorki i w piątki od 17:00, a dla grupy starszej we wtorki i piątki od 19:00.

DSC_1057

KLUB GIER PLANSZOWYCH I KARCIANYCH

Wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy do wspólnego grania. Zazwyczaj gramy w grę Munchkin, ale ponadto mamy kilka innych ciekawych pozycji w zbiorach. Jeśli chcesz miło spędzić czas odwiedź nas. W co gramy? Gry Planszowe: Gra o Tron, Munchkin Quest, Świat dysku, Osadnicy oraz inne. Gry Karciane: Munchkin (wszystkie edycje) Veto, Rok 1863, Cytadela, Chez Geek, Bang, Tak mroczny władco oraz inne. Może masz grę, ale nie masz z kim pograć? Przynieś ją do nas na spotkanie. Jeździmy również na turnieje i konwenty. W ramach klubu działa sekcja Munchkin

20150221_212902 - Kopia

FAMILIJNE ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE DLA NAJMŁODSZYCH

zajęcia dla dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców popularyzujące czytelnictwo, znajomość bajek i doskonalące umiejętności plastyczne w ciepłej atmosferze. Zajęcia odbywają się co drugą sobotę począwszy od 26 września w godz. 11:00 – 13:00 w Bibliotece Publicznej w Choroszczy. Zajęcia są bezpłatne.

11146620_1683860815168992_5748568466563417622_n

WARSZTATY TEATRALNE

Kochasz teatr i chcesz rozwijać swoje pasje? Chcesz nauczyć się używać emocji na scenie, uruchomić swój głos, ciało i wyobraźnię? Możesz działać z innymi twórczymi osobami, przełamywać własne bariery, pracować nad dykcją i ruchem scenicznym, a przede wszystkim w sposób kreatywny spędzić wolny czas. Kurs adresowany jest do młodzieży od 13-ego roku życia. Koszt: 25 zł miesięcznie. Zajęcia poprowadzi pani Małgorzata Pastorczyk-Gorszewska. Spotkania warsztatowe odbywać się będą w każdy czwartek w godz.17:00 – 20:00.

TEATR111111111

KLEPACZANKI

Zespół folklorystyczny Klepaczanki zaprasza serdecznie wszystkie Panie i Panów pragnących śpiewać w działającej z licznymi sukcesami od 30 lat grupie. Bardzo mile widziane doświadczenie śpiewacze lub instrumentalne. Zbiórki co tydzień w środy o 17:00 w świetlicy OSP w Klepaczach przy ul. Niewodnickiej 19. Zapraszamy!

DSC_0210-1024x685

DKF FABRYKA MOESA

Klub Filmowy to propozycja dla miłośników ambitnego kina i wspólnej dyskusji. Filmy
prezentowane są w galerii M-GCKiS,   poprzedzane są prelekcją, która stanowi punkt wyjścia dla późniejszej dyskusji. Spotkania odbywają się nieregularnie. Dotychczasowa tematyka obejmowała takie gatunki jak film historyczny, a także musical. Spotkania klubu maja charakter edukacji filmowej.  Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o seansach zapisz się do naszej grupy na e-mail kultura@choroszcz.pl.

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Klub działający przy Bibliotece Publicznej w Choroszczy. Spotkania odbywają się z reguły raz w miesiącu. DKK jest   adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach.Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki.

KLUB TURYSTY KULTURALNEGO

Klub przygotowujący wyjazdy na najciekawsze spektakle teatralne i operowe w regionie. W październiku w grupie 96-osobowej jedziemy na operę Carmen do Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki. Planujemy również wyjazd na komedie N. Gogola w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku – szczegóły na str. 3 tego numeru. Oferujemy bilety w atrakcyjnych cenach i przejazd na spektakle.

EDUKACJA SPORTOWA

FITNESS w CENTRUM KULTURY I SPORTU czyli ZUMBA, PILATES, AEROBIC

Zajęcia odbywać się będą w auli MGCKiS w godzinach popołudniowych, atrakcyjny pakiet za uczestnictwo w zajęciach. Za jeden rodzaj zajęć płacimy 30zł, przy wyborze dwóch rodzajów odpłatność wynosi 50zł, za pełny pakiet zajęć Fitness zapłacimy jedynie 70zł miesięcznie.

pilates3

PIŁKA NOŻNA

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach piłki nożnej w klubie Narew Choroszcz. Dorośli mają treningi pod okiem Wiesława Romaniuka we wtorki i czwartki na stadionie. Grupy
młodzieżowe prowadzone przez trenera Jacka Sieńko mają zajęcia na Orliku, a także na stadionie w różne dni tygodnia, w zależności od ustalonego harmonogramu. Zapraszamy dzieci i młodzież urodzone od rocznika 2008 do rozpoczęcia kariery piłkarskiej!

Oprócz regularnych zajęć będą organizowane TURNIEJE i ROZGRYWKI w różnych dyscyplinach sportowych i rekreacyjnych. Będą prowadzone rozgrywki na świeżym powietrzu, w budynku M-GCKiS, a także hali sportowej gościnnego Zespołu Szkół w Choroszczy. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie internetowej.

zdjęcie 2

Zapraszamy także do codziennego korzystania z obiektu ORLIK na którym znajduje się
ogólnodostępne boisko do piłki nożnej, a także boisko wielofunkcyjne gdzie można zagrać w siatkówkę lub koszykówkę, a w okresie zimowym sezonowe lodowisko. Orlik jest otwarty przez cały tydzień od godziny 13 do 21. Jak boisko do piłki nożnej ma wieczorami ciągłe obłożenie i drużyny są zorganizowane, tak ciężej jest zebrać wystarczającą liczbę osób aby zagrać w koszykówkę lub siatkówkę. Amatorom tych dwóch dyscyplin ogłaszamy SIATKARSKI PONIEDZIAŁEK, a także KOSZYKARSKĄ ŚRODĘ gdzie w godzinach od 19 do 21 będzie można pograć wraz z innymi w te dwie dyscypliny sportowe!

59

WYJAZDY NA WYDARZENIA SPORTOWE

To także jeden z elementów na który zapraszamy. Były już organizowane wyjazdy na mecze Jagiellonii Białystok i piłkarskiej reprezentacji narodowej. Zainteresowanie jest co raz większe, będziemy więc starali się organizować więcej takich wyjazdów, nie tylko na mecze piłki nożnej ale także na inne wydarzenia.

5

ZAPISY I INFORMACJE: 85 719 14 31, kultura@choroszcz.pl /temat: ZAPISY/ Lub bezpośrednio w siedzibie Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy przy ul. H. Sienkiewicza 29.

HONORUJEMY KARTĘ DUŻEJ RODZINY – 20% ZNIŻKI
Płatność za wszystkie zajęcia jest ryczałtowa. Osoby, które wylegitymują się Kartą Dużej Rodziny otrzymają zniżkę 20% za zajęcia (zniżka nie dotyczy wyjazdów na imprezy kulturalne i sportowe). Wystawiamy paragony a faktury na życzenie. Za zajęcia można też płacić przelewem na konto Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sporu w Choroszczy:
64 1020 1332 0000 1402 0945 0430. W tytule proszę wpisać nazwę zajęć i imię oraz nazwisko osoby uczestniczącej.

Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sporu w Choroszczy jest samorządową instytucją kultury gminy Choroszcz. Działa nieprzerwanie od 1993 roku. Od początku działalności oferuje wszystkim uczestnikom zajęć profesjonalne warsztaty i atmosferę wolną od szkolnego stresu. Dzięki wsparciu mieszkańców Choroszczy i wygraniu grantu z Budżetu Obywatelskiego gminy Choroszcz w bieżącym roku zostanie wyremontowana kolejna część gmachu Centrum, aby zapewnić wszystkim uczestnikom jak najlepsze warunki.

734 odsłon